Заряджаємо майбутнє енергією знань!

наука

МОХАММАД ІБРІГІМ МОХАММАД АЛЬ ШАРАРІ

12 квітня 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.20 КПІ ім. Ігоря Сікорського
відбувся захист дисертації Мохаммада Ібрігіма Мохаммада Аль Шарарі на тему: “Адресне управління режимами споживання електричної потужності в енергетичній системі” за спеціальністю 05.14.01 – енергетичні системи та комплекси на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук під керівництвом Находова Володимира Федоровича.

Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’17

З 25 по 27 квітня 2017 р. у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» буде проходити ІV Міжнародна науково-практична та навчально-методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’17» присвячена науковим, технічним, економічним і навчально-методичним проблемам побудови ефективних систем енергетичного менеджменту, які дають змогу підвищити енергетичну ефективність функціонування енергетичного сектора України, реалізувати політику енергоефективності й енергозбереження підприємств, організацій та установ.

Запрошуємо до участі у V міжнародній конференції «Інтелектуальні енергетичні системи»

ESS 2017

 

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У V МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ЕНЕРГЕТИЧНІ СИСТЕМИ», з 5 по 9 червня, 2017 р. м. Київ, Україна.

V Міжнародна конференція «Інтелектуальні енергетичні системи – ESS’17» присвячена науковим, технічним та економічним проблемам побудови інтелектуальних енергетичних систем – Smart Grid, які відіграють все більшу роль у підвищенні ефективності галузі енергетики в масштабах всієї країни.

Співпраця з державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України

Наші викладачі співпрацюють з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Наукові школи

На кафедрі електропостачання функціонує наукова школа Енергетичний менеджмент інтелектуальних енергоефективних систем (Smart Grid) забезпечення електричною енергією.

Українсько-німецьке співробітництво: перші результати реалізації програми підвищення кваліфікації фахівців з енергетичного менеджменту

Німеччина вже не перший рік виступає одним із основних партнерів України на шляху до євроінтеграції та активно сприяє проведенню реформ в енергетичній сфері. Країна має колосальний практичний досвід впровадження енергоефективних технологій та обладнання, і саме цим досвідом готові були поділитися німецькі колеги в рамках реалізації проекту «Професіоналізація та стабілізація енергетичного менеджменту в Україні», що виконується згідно Угоди про партнерство та співпрацю між Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) НТУУ «КПІ» та Університетом вивчення прикладного менеджменту - Hochschule der Wirtschaft für Management (м. Мангайм). Фінансування цього проекту з боку Міністерства закордонних справ Німеччини ще раз засвідчує щирі прагнення німецького уряду допомогти Україні в досягненні енергетичної незалежності.

Відновлювана енергетика та системи розосередженої генерації

Відновлювана енергетика — енергетична галузь, що спеціалізується на отриманні та використанні енергії з відновлюваних джерел енергії.

До відновлюваних джерел енергії належать періодичні або сталі потоки енергії, що розповсюджуються в природі і обмежені лише стабільністю Землі як космопланетарного елемента: променева енергія Сонця, вітер, гідроенергія, природна теплова енергія тощо.

У 2013 році близько 21 % світового енергоспоживання було забезпечене з відновлюваних джерел енергії.

Робота з ЕСКО (Performance contracting)

Перфоманс контрактинг (Performance contracting) – це контракт, укладений між власником будівлі і енергосервісною компанією (ЕСКО / ESCO) з метою економії витрат на енергоресурси в будівлі(-ях) власника. Підрядник погоджується досліджувати, проектувати, здійснювати і технічно підтримувати капітальну реконструкцію будівель, націлену на зменшення витрат на енергоресурси.

Власник згоден платити підряднику з суми коштів, зекономлених в період дії контракту.

Системи на базі технологічної платформи Smart Grid

Сучасний розвиток паливно-енергетичного комплексу у глобальному та національному масштабах має відповідати не тільки новим цілям і тенденціям розвитку світової та національних економік країн у ХХІ ст., але й новому характеру загроз економічного, екологічного та соціального характеру.

Комплексне дослідження щодо напрямків розвитку сектора біоенергетики в Україні

Колективом авторів, в рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» було проведено комплексне дослідження за відповідними напрямками: "Комплексне дослідження ринку котлів, що працюють на біомасі, в Україні (визначення тенденцій до розвитку)" та "Комплексний аналіз українського ринку пелет з біомаси (визначення точок росту)". За результатами роботи були підготовлені відповідні звіти, сформовані бази виробників, визначено основні стратегічні напрямки розвитку сектора біоенергетики в Україні.