Дуальна освіта

З 2021 року на кафедрі електропостачання за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітньо-професійними програмами «Системи забезпечення споживачів електричною енергією», «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології» запроваджена нова форма здобуття вищої освіти першого рівня (бакалавр) – дуальна

Дуальна освіта – безцінна можливість підсилити професійну підготовку майбутніх фахівців галузі, зокрема електроенергетичної, відпрацюванням набутого теоретичного матеріалу в стінах університету безпосередньо в умовах реального виробництва.

Перший набір студентів 2021/2022 навчального року склав 17 осіб (Наказ 2021/2022 н.р.) Навчання здійснювалось на базі ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» згідно договору про співпрацю між КПІ ім. Ігоря Сікорського та ПАТ «ДТЕК КРЕМ», договору про дуальну освіту, а  також трьохсторонніх договорів між КПІ ім. Ігоря Сікорського, ПАТ «ДТЕК КРЕМ» та кожним зі здобувачів. Відгук учасника першого набору у ПАТ «ДТЕК КРЕМ».

У рамках ознайомлення студентів з дуальною формою освіти у ДТЕК КРЕМ та подальшого їх відбору відбулися онлайн зустрічі на яких були враховані побажання студентів та обговорені особливості навчання за дуальною формою (більш детально за посиланнями: 2021 р., 2022 р.).

В умовах реального підприємства за кожним зі студентів був закріплений наставник, вони успішно опановували дисципліни «Релейний захист та автоматизація енергосистем», «Охорона праці», «Диспетчеризація розподільчих мереж», виконуючи виробничі функції у відповідних підрозділах у якості чергових електромонтерів. Закінчення навчання в КРЕМ проходило у вигляді дублювання на посаді «диспетчер». Успіший випуск став фундаментом подальшої співпраці між КПІ ім. Ігоря Сікорського та ПАТ «ДТЕК КРЕМ».

2022/2023 навчальний рік став справжнім випробуванням, у тому числі для освітянської діяльності. Попри усі труднощі 2 студентів кафедри електропостачання приняли в ПАТ «ДТЕК КРЕМ» для здобуття освіти за дуальною формою навчання (Наказ 2022/2023 н.р.). З січня 2023 року бази дуальної освіти розширились, був заключений відповідний договір між ВІДКРИТИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО» та КПІ ім. Ігоря Сікорського, згідно якого проходить навчання за дуальною формою 1 студент кафедри електропостачання (Наказ 2023 р.).

В грудні 2022 року були проведені конструктивні перемовини з представниками ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» щодо організації дуальної форми навчання (ДТЕК КЕМ1ДТЕК КЕМ2) на базі цього підприємства (Зустріч ДТЕК КЕМ).

Більш детально про дуальну освіту у ДТЕК КЕМ:

Наразі на кафедрі відпроцьований чіткий порядок організації підготовки студентів за дуальною формою навчання. Призначено заступника завідуючого кафедри з дуальної освіти, за студентами закріплюється куратор від кафедри. Студенти, що пройшли навчання, отримали відповідний досвід, успішно працюють в компанії ДТЕК за спеціальністю, радо стають наставниками для наступних «поколінь». Одним з яскравих прикладів є студент групи ОН-п01 Богдан Криштопайтис.