Заряджаємо майбутнє енергією знань!

Зарубіжне партнерство

Співробітництво кафедри у напряму зарубіжного партнерства є довгостроковим та підтримується протягом декількох років. З 2013 року відмічається посилення діяльності кафедри за даним показником. Перелік трьох програм з угодами про довгострокове співробітництво та відповідних установ, з якими здійснюється співробітництво кафедри електропостачання:

Співробітництво за програмою Eurasia за підтримки Норвезького Центру з міжнародного співробітництва у вищої освіті (SIU), проект «Україно-норвезьке співробітництво у вищій освіті для сталого розвитку енергетики», CPEA-2010/10050 є білатеральною угодою з університетом Телемарк, Норвегія.

Особливою перевагою проходження стажування варто відзначити наявність великої кількості студентів із різних країн світу та відповідно, з’являється можливість побачити культуру та традиції народів світу, дізнатись про сучасні підходи до навчального процесу, оскільки до проведення лекцій залученні викладачі вищих навчальних закладів з різних країн. Програма міжнародної співпраці дозволяють підвищити не лише кваліфікаційний рівень за спеціальністю, але й вивчити основні підходи та принципи представлення наукових здобутків на міжнародному рівні.

Співробітництво за програмою Tempus IV, проект CENEAST – Модернізація навчальних програм у сфері містобудування в країнах східноєвропейського добросусідства. Номер Угоди про надання гранту 530603-TEMPUS-1-2012-1-LT-TEMPUS-JPCR 2012-3071/001-001, у складі консорціуму 10 партнерів з 5 країн, а саме: Болонський університет, Італія; Салфордский університет, Великобританія; Талліннський технічний університет, Естонія; Білоруський державний технічний університет; Гродненський державний університет ім. Янки Купали, Білорусь; Московський державний будівельний університет; Санкт-Петербурзький державний політехнічний університет; Калінінградський державний технічний університет; Московський державний індустріальний університет, Росія; Мережа італійських дослідників і викладачів з питань управління, Італія.

Співробітництво за сьомою рамковою програмою ЄС, проект PROMITHEAS-4: Трансфер знань у сфері енергоефективності та пом’якшення змін клімату (ENV – Cooperation, No.265182). Включно з ІЕЕ НТУУ у складі консорціуму 16 партнерів з 12 країн: Energy Policy and Development Centre – NKUA, Греція; National Observatory of Athens, Греція; Institute for Advanced Studies, Австрія; TUBITAK – Marmara Research Center, Туреччина; Scientific Research Institute of Energy – Energy Strategy Centre, Вірменія; University of Belgrade – Faculty of Mining and Geology, Сербія; Institute of Power Engineering Academy of Science, Молдова; Aristotle University of Thessaloniki – Laboratory of Heat Transfer and Environmental Engineering, Греція; «Financial University under the Government of the Russian Federation»; Institute for Studies and Power Engineering, Румунія; Polytechnical University of Tirana, Албанія; Geotechnological Problems of Oil, Gas and Chemistry – Oil; Academy, Азербайджан; Black Sea Regional Energy Centre, Болгарія; SRC KAZHIMINVEST, Казахстан; Tallinn University of Technology, Естонія.

Проект UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» реалізовує Організація Об’єднаних націй з промислового розвитку (ЮНІДО) за фінансової підтримки глобального екологічного фонду (ГЕФ). Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Державним агентством енергоефективності та енергозбереження, Міністерством екології та природних ресурсів, є партнером Проекту UKR IEE в Україні. Метою проекту є допомога Уряду України організувати впровадження процедур сталого та ефективного енерговикористання у промисловості. Досягнення такої мети передбачається шляхом поширення концепції індустріальної енергетичної ефективності за допомогою впровадження систем енергоменеджменту відповідно до міжнародних стандартів серії ISO 50000 та оптимізації систем, що споживають енергію.

Основна роль кафедри електропостачання у виконанні Проекту UKR IEE – забезпечення тренінгової компоненти. Програма тренінгів містить як навчальні семінари з впровадження систем енергоменеджменту, так і семінари з оптимізації систем, що споживають енергію. Тренінги мають різну тривалість: ознайомчі семінари – півдня, семінари для користувачів – два дні, тренінги для експертів – до шести місяців лекційних навчань та практичної роботи на підприємствах. Передбачається також проведення спеціалізованих навчальних курсів щодо серії стандартів ISO 50000 окремо для аудиторських, консалтингових, енергосервісних компаній, фінансових установ та для політиків і урядовців.

Проект «Україна‑Норвегія» «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні» реалізується за участі Університету Нурланда (Норвегія, м. Бодо) та Міжнародного фонду соціальної адаптації (Україна, м. Київ). Викладачі кафедри електропостачання проводять лекційні та практичні заняття для військовослужбовців та членів їх сімей за курсом «Ресурсозберігаючі технології»: Ярмолюк О.С. «Основи електропостачання», Чернявський А.В. та Веремійчук Ю.А. «Енергозбереження в системах освітлення», Закладний О.О. «Енергозбереження в системах електропостачання та електроспоживання», Прокопенко В.В. «Основи енергоаудиту».

Актуальна інформація щодо зарубіжного партнерства, грантових програм досліджень та навчання розміщена на веб-сторінці міжнародного офісу ІЕЕ НТУУ «КПІ».