Новини

Відкрита університетська студентська олімпіада з дисципліни «Енергетичний менеджмент»

Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту спільно з навчально-науковим інститутом атомної та теплової енергетики КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошують студентів спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 144 «Теплоенергетика» взяти участь у Відкритій університетській студентській олімпіаді з дисципліни «Енергетичний менеджмент» відбудеться у період з 22 по 24 квітня 2024 р. у дистанційному режимі та синхронному форматі із забезпеченням надійної ідентифікації кафедри електропостачання та теплової і атомної енергетики. 

📝 Реєстрація за посиланням.

 🕑 Коли: з 22 до 24 квітня 

📍 Де: Zoom (ID: 798 7540 9448, код доступу: 4agXrQ) 

💭 Залишилися питання? Довідки за телефоном: +38093-116-89-44 Бориченко Олена; e-mail: borichenko_olena@ukr.net

З інших питань пишіть в бот @VORS_team_bot Відділу організаційно-виховної роботи зі студентами. Успіхів!

Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції "Використання обладнання та технологій в енергосервісних контрактах – від розрахунку до впровадження"

Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції "Використання обладнання та технологій в енергосервісних контрактах – від розрахунку до впровадження" 

Коли: 16 квітня 2024 з 12:00 до 14:00 

Формат: онлайн 

Представники компанії під час зустрічі розкажуть: 

• про розвиток напрямку енергоефективності в Україні; 

• про те, як відбувається енергоаудит; 

• про технічні рішення, які вони використовують у своїй роботі; 

• про приклади проєктів, що були реалізовані на основі ЕСКО. 

Спікерами виступають представники YASNO Energy Efficiency: 

• Сергій Свистюк, менеджер Департаменту з управління проектами YASNO Energy Efficiency; 

• Юлій Куран, менеджер Департаменту з управління проектами YASNO Energy Efficiency. 

Як потрапити?   

• Переходьте за посиланням за 5-10 хв до зазначеного часу; 

• У разі потреби, в режимі «Гість» за QR-кодом:

Лекція від наших партнерів - компанії Wilo-Україна

8 квітня 2024 в аудиторії 402 відбулася лекція від наших стейкхолдерів – компанії Wilo-Україна. Заняття проводилося в рамках вивчення навчальних дисциплін «Системи виробництва та розподілу енергії» та «Теплотехнічне обладнання та енергоефективні технології виробництва теплової енергії» для студентів НН ІЕЕ, що навчаються:

- за ОПП «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології» (гр.ОН-11);

- ОПП «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» (ОЕ-21, ОЕ-п21).

Заняття провів керівник напрямку «Будівництво» Геннадій Поберезніченко. Ця зустріч – відродження чудової традиції, адже в «доковідні часи» Геннадій щороку приїжджав до НН ІЕЕ, що завжди призводило до підвищення зацікавленості студентів та їх мотивації до набуття професійних знань. Крім того, компанія Wilo-Україна вже багато років є одним із спонсорів Всеукраїнської студентської олімпіади з енергетичного менеджменту, яка проводиться на базі НН ІЕЕ.

Під час заняття студенти ознайомилися із типами насосного обладнання, методикою їх вибору для різних інженерних систем, вимогами щодо монтажу, проблемами, що виникають під час експлуатації.  На занятті за допомогою переносного  стенду студенти наочно досліджували ефективність роботи сепараторів повітря і бруду із системи опалення (Spirotech). Г.Поберезніченко поділився цікавими історіями з власного досвіду співпраці із замовниками, а також монтажними і проектними організаціями. Геннадій познайомив студентів із навчальними посібниками, які розроблені компанією  Wilo, а також із програмним продуктом для підбору обладнання, навчальним центром та іншими можливостями. 

Геннадій Поберезніченко розповів, що затребуваність на ринку випускників енергетичних спеціальностей тільки зростає, незважаючи на військові дії. Адже рішення по відновленню, реконструкції і модернізації інженерних систем із застосуванням сучасного енергоефективного обладнання потребує великої кількості фахівців. Керівництво кафедри електропостачання відкрите до діалогу із  роботодавцями щодо змісту освітніх компонент в рамках освітніх програм для спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», тому подібні зустрічі сприяють підвищенню якості освітнього процесу. 

Лекція від Геннадія Поберезніченко

Переносний стенд із сепаратором повітря і бруду Spirotech  

УВЕА продовжує розкривати особливості інтеграції генерації з відновлюваних джерел енергії

УВЕА продовжує розкривати особливості інтеграції генерації з відновлюваних джерел енергії, зокрема з вітрової енергетики, до електричних мереж об’єднаної енергосистеми України. Один із минулих вебінарів УВЕА на схожу тематику викликав дуже багато зацікавленості та запитань, тож ми вирішили, приділити даному питанню ще трішки уваги та ще раз в деталях обговорити особливості розробки і специфіку виконання техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) на підключення до мережі, Grid Code Compliance Study, різні типи електротехнічних розрахунків і, традиційно, юридичні аспекти, які варто брати до уваги при приєднанні Вашого об’єкта до мережі. На цей раз ми познайомимо Вас з експертністю і досвідом таких компаній-членів УВЕА як DMCС та INTEGRITES, юридичною фірмою-співавтором цьогорічного Огляду вітроенергетичного ринку України. 

Спікери вебінару: 

- Олексій Фелів, керуючий партнер та голова практики енергетики юридичної фірми INTEGRITES 

- Сергій Даців, старший юрист практики енергетики юридичної фірми INTEGRITES 

- Андрій Захаров, провідний інженер, експерт по ВДЕ, DMCC-Engineering 

Модеруватиме дискусію Андрій Конеченков, голова правління УВЕА. 

Робоча мова заходу – українська. 

Для участі у заході обов’язкова реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQb0u4xItM8L9C3W2EudHz3-66oe1Z6YHSJllT_7JR2Ot8Jg/viewform

Відкрита зустріч з генеральним директором Schneider Electric Україна

15 березня 2024 р. генеральний директор Schneider Electric Україна Михайло Бубнов провів відкриту зустріч та поспілкувався зі студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського на теми, що стосуються не тільки спеціалізації та галузі, а й загалом з питань, які хвилюють молодь:
• Як студенту розпочати свій професійний шлях?
• Чи може старшокурсник працювати у нашій компанії?
• На яку зарплатню може розраховувати початківець?
• Які навички і який підхід допоможуть досягти успіху?

На думку Михайла, основний чинник успішного старту – інтерес до роботи. Якщо є зацікавленість, то буде розвиток, професійне і фінансове зростання. Щороку у Schneider Electric Україна проходять стажування 10 студентів різних навчальних закладів та спеціальностей. Така співпраця взаємно корисна, оскільки студенти отримують практичні знання, а ми – свіжий погляд та ідеї.

Студенти нашої кафедри як бакалаврського так і магістерського рівня у т.ч. за освітньо-науковою програмою «Енергетичний  менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів» взяли участь в даній зустірчі. 

Хотіли б відзначити відгуком від учасниці "Дуже приємно, що в такі тяжкі часи для нашої держави такі компанії, як Schneider Eclectic, допомагають нашим студентам стати кваліфікованими спеціалістами у своїй справі. На зустрічі з генеральним директором Михайлом Бубновим, було обговорено багато: співпраця зі студентами та кафедрою, реалізоване майбутнє після нашої Перемоги, а також технічні питання щодо зеленої енергетики, які актуальні як ніколи. Сподіваюсь, що це не остання, а перша зустріч до нової сходинки української енергетики. З повагою, студентка групи ОН-11 Поліна Пугач"

 

Зустріч зі студентами кафедри щодо вибіркових дисциплін на 2024/2025 н.р.

У понеділок, 4 березня відбулася зустріч зі студентами 1-4 курсів бакалаврського рівня вищої освіти щодо вибору дисциплін та сертифікатних програм.

Відповідальна за роботу за системою MYKPI Олена Бориченко розповіла першокурсниками особливості роботи з системою MYKPY а гаранти освітніх програм докладно представили каталоги вибіркових дисциплін та сертифікатні програми.

 

 

 

До уваги студентів груп ОН-01 та ОЕ-01!

На виконання розпорядження ректора № РП/30/24 від 07.02.2024 “Про проведення Двадцять восьмого туру комплексного моніторингу якості підготовки фахівців в КПІ ім. Ігоря Сікорського з фундаментальних дисциплін, іноземної мови та фахових дисциплін (ХХVIIІ тур КМЯПФ, зима’2024 року)” відправляю логіни і паролі для студентів 4 курсу НН ІЕЕ. Логіни і паролі вам надасть куратор групи до початку проведення ректорського контролю. Логіни і паролі краще вносити за допомогою копіювання. 

Дата проведення — 22.02.2024 з 17:05.

Посилання на сайт ректорського контролюhttp://is.eqmi.kpi.ua/login/index.php

 

Коротка інструкція щодо проходження ректорського контролю. 

Після введення логіну і паролю на сайті ректорського контролю is.eqmi.kpi.ua, студент на своїй сторінці побачить назву курсу «Ректорський контроль 4 курс НН ІЕЕ (2024)», куди потрібно зайти. Далі на сторінці курсу потрібно обрати шифр групи та зайти до відповідного тесту. 

Тест складається із завдань по 6 дисциплінам — математика, фізика, іноземна мова, фахова дисципліна по спеціальності та дві фахові дисципліни по освітній програмі. Завдання можна виконувати в будь-якому порядку. 

Максимальна тривалість виконання тесту - 3 години. 

Зверніть, будь ласка, увагу, що після того як ви пройдете тест, внизу сторінки тесту потрібно натиснути кнопку «Далі». Потім на сторінці «Результати спроби» натиснути внизу кнопку «Відправити все та завершити». Після цього ще раз натиснути кнопку «Відправити все та завершити» для підтвердження. І тільки тоді електронна система зареєструє результат студента за ректорський контроль.

DiXi Group запрошує студентів на унікальний навчальний воркшоп

DiXi Group запрошує студентів на унікальний навчальний воркшоп: 

- як функціонує ринок електроенергії в Україні; 

- роль органів державної влади в енергетичній сфері; 

- які дані доступні та які “закриті” через війну; 

- як отримати дані від розпорядників, які не публікуються; 

- різницю між машиночитними та не машиночитними даними; 

- лайфхаки роботи з даними в Excel 

Дата: 21 лютого 2024 року 

Час: 16:00 Інформація про воркшоп та реєстрація https://dixigroup.org/announcement/21-lyutogo-energy-map-workshop-dlya-studentiv/

Захисти магістерських дисертацій

З 15 по 22 січня 2024 року на кафедрі електропостачання відбулися захисти магістерських дисертацій за освітньо-професійною програмою "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології". За цієї програмою на кафедрі електропостачання успішно захистилися 35 магістрів, які стануть наступним поколінням професійних енергетиків, енергоменеджерів, енергоаудитрорів, фахівців з енергоефективності.
Ці фахівці будуть відігравати ключову роль у переході до сталого та ефективного використання енергії, сприяючи вирішенню проблем з енергетичною безпекою та екологічною стійкістю.

ОКСФОРДСЬКІ ДЕБАТИ «ПЕРСПЕКТИВИ ЕНЕРГЕТИЧНОГО СЕКТОРА УКРАЇНИ»

Запрошуємо до участі в Оксфордські дебатах «Перспективи енергетичного сектора України» магістрантів кафедри електропостачання НН ІЕЕ.

 

Учасники дебатів – студенти групи ОН-21мн.

Дата проведення: 5 січня 2024 року, початок - 10.25

 

Тема дебатів: «Перспективи енергетичного сектора України»

Питання дебатів:

1. Традиційна енергетика vs. відновлювані джерела енергії.

2. Підключення відновлюваних джерел енергії (вітрових, сонячних електростанцій) до електричної мережі – переваги та проблеми.

3. Централізована чи децентралізована енергетика.

 

Ведуча (головуюча): Перегуда О.В.

Дві сторони дебатів:

1. Антоненко М.А., Гладченко І.Р., Лісовик Б.А.

2. Мовчан В.О., Прасол А.А., Сорочинський Я.З.

 

 

Номінаційний Комітет для визначення переможців:

Голова: Дерев’янко Д.Г. – зав. кафедри електропостачання;

Члени: Денисюк С.П., науковий керівник кафедри електропостачання, професор; Гребченко М.В., професор; Бєлоха Г.С., доцент.

 

Оксфордські дебати відбудуться в онлайн форматі.

Участь у дебатах за посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/5269826625?pwd=T21UeTRsL3h0OHI1Zmx5bG4rZVdBQT09

 

Ідентифікатор конференції: 526 982 6625

Код доступу: 0NUvBv

Відкрита лекція Керівника Української Енергетичної Ініціативи ГД ООН в Україні Віталія ОПРИШКА

4 січня 2024 року о 10.25 відбудеться відкрита лекція:
«Глобальний договір ООН в Україні: сприяння сталому розвитку та відповідальному бізнесу».
Лектор: Віталій ОПРИШКО, к.т.н., Керівник Української Енергетичної Ініціативи ГД ООН в Україні.

 
Лекція відбудеться в онлайн форматі
Участь у лекції за посиланням:

 
Ідентифікатор конференції: 526 982 6625
Код доступу: 0NUvBv
 

Онлайн відкрита лекція на тему «Покращення якості електроенергії в розподільних мережах. Силова електроніка Vs гібридні трансформатори»

21 грудня відбулась онлайн відкрита лекція професора кафедри силової електроніки та електричних машин Гданської політехніки (Польща) Ришарда Стржелецькі на тему «Покращення якості електроенергії в розподільних мережах. Силова електроніка Vs гібридні трансформатори», яку організував професор кафедри та гарант освітньо-наукової програми проф. кафедри електропостачання д.т.н. Сергій Денисюк.

 
Лекцію відвідали насамперед магістри освітньо-наукової та освітньо-професійних програм, аспіранти, викладачі кафедри, а також бакалаври. Було  більше ніж 50 учасників.

 
Ришард Стржелецькі  є випускником нашого університету, у 1981 році закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" за спеціальністю «Електроніка і автоматика», а в 1984 році отримав ступінь кандидата технічних наук на факультеті електронної техніки.

 Його наукова діяльність зосереджена на питаннях, пов’язаних із побудовою та застосуванням силових електронних систем для підвищення ефективності використання електроенергії. У цій сфері він особливо зацікавлений у покращенні якості постачання та прийому електроенергії та контролю потоків електроенергії. Автор численних реалізацій, кількох патентів і патентних заявок, статей, підручників. Учасник міжнародних проектів. Його наукова діяльність відзначена багатьма нагородами.


Лекція була цікава та змістовна, також лектор розповів про науку та навчання у Польщі, про можливості співпраці. 
Дякуємо всім за участь.

 

Участь студентів кафедри у форумі енергоменеджерів.

В рамках Тижня енергоефективності 2023, 13 грудня був проведений Форум енергоменеджерів, на який доєдналися  здобувачі освітньої програми "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології". 
Здобувачі мали можливість почути обговорення поточного стану впровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу на рівні громад і урядових організацій, а також розглянути досвід щодо впровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу на прикладі трьох громад та Офісу Генерального Прокурора України.


Здобувачам вдалося долучитися до професійного майданчика, на якому енергоменеджери обмінялися інформацією, досвідом та найкращими практиками у сфері енергетичного менеджменту.
На форумі було цікаве опитування "Енергоменеджмент в громадах: що заважає та чого бракує?" і 45% опитаних зазначили, що бракує фахівців. Тому активно продовжуємо готувати професійну спільноту майбутніх енергоменеджерів разом з НН ІЕЕ - Кафедра електропостачання.

зустріч Гаранта ОНП «Енергетичний менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів»

7 грудня 2023 року відбулася чергова зустріч  Гаранта ОНП «Енергетичний менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів» проф. Сергій Денисюк з студентами групи ОН-21мн.
Тема зустрічі – Академічна доброчесність.
Під час зустрічі були розглянуті питання:
– що таке академічна доброчесність;
– дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками;
– дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти;
– що таке порушенням академічної доброчесності;
– яким чином за порушення академічної доброчесності педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники закладів освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності;
– яким чином за порушення академічної доброчесності здобувачі освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності;
– види академічної відповідальності; 
– порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності; 
– форми та види академічної відповідальності закладів освіти визначаються спеціальними законами.

Студенти-енергоменеджери НН ІЕЕ відвідали лабораторію з випробовування будівельних конструкцій в ДП НДІБК

8 грудня 2023 року студенти 3 та 4 курсів НН ІЕЕ, що навчаються за ОПП «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології», відвідали лабораторію відділу будівельної фізики та енергоефективності Державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», з яким КПІ ім. Ігоря Сікорського має договір про співпрацю. ДП НДІБК не тільки має сучасне обладнання для досліджень властивостей будівельних матеріалів і конструкцій, але й займає провідну роль в Україні в створенні національних стандартів, втіленні програм з енергоефективності у будівельному фонді, застосуванні енергоефективних технологій при будівництві. Крім того, ДП НДІБК розробляє  типові проєкти термомодернізації серійних будівель в Україні, а також виконав унікальні проєкти відновлення пошкоджених будівель внаслідок військової агресії РФ. 
Заняття на тему «Дослідження теплофізичних та акустичних властивостей огороджувальних конструкцій» для студентів груп ОН-01 та ОНп11 відбулося в рамках вивчення дисципліни «Енергоефективність та енергетична сертифікація будівель». Подібні заняття проводяться для студентів-енергоменеджерів на постійній основі вже багато років поспіль. Провели заняття виконуючий обов’язки завідувача відділу будівельної фізики та енергоефективності Андрій Михайлович Постоленко та молодший науковий співробітник відділу Дмитро Вячеславович Біда. 
А. М. Постоленко ознайомив із сучасними технологіями в будівництві та методами досліджень будівельних та теплоізоляційних матеріалів. Фахівець розповів, як для стандартних елементів конструкцій (стіна з балконним блоком) проводяться дослідження стійкості до кліматичних впливів і деформацій, визначається опір вітровому навантаженню та визначаються інші теплотехнічні характеристики. Він показав лабораторні стенди, де визначаються такі характеристики матеріалів як опір теплопередачі, морозостійкість, паро-, водо-, повітропроникність та ін. Особливо зацікавила студентів спеціальна камера, де відбувається прогнозування ефективної експлуатації: конструкція чи матеріал протягом 60-ти циклів піддається впливу опромінення як імітація сонячної інсоляції, зволоженню як імітація дощу, замороженню до -30оС  і нагріванню до +60оС як імітація впливу зовнішнього середовища. 
Д.В. Біда розповів про спеціальні камери для дослідження акустичних властивостей конструкцій і оцінки впливу зовнішніх і внутрішніх джерел шуму. Студенти ознайомилися із засобами звукоізоляції, звукопоглинання, а також відвідали безехову камеру, де практично немає звуковідбиття. 
Такі заняття покращують зацікавленість студентів, сприйняття матеріалу та рівень майбутніх фахівців. Подібні наукові досліди можуть виконуватися також в рамках магістерських робіт, що підвищує рівень дослідницьких робіт університету.

Рисунок 1 – Студенти-енергоменеджери НН ІЕЕ на екскурсії

а     б
Рисунок 2 – Дослідження властивостей будівельних матеріалів
а) камера для випробувань матеріалів на термін ефективної експлуатації
б) установка для випробувань огороджувальних конструкцій на повітро- та водопроникність, вітрові та статичні навантаження 
 

Відкрита лекція на тему «Енергосервісні контракти в Україні – яким чином це працює в ТОВ «ЯСНО-Енергоефективність» від Yasno

На лекції дізнаєтесь про:
  •  співпрацю з бюджетними установами; 
  •  співпрацю з промисловими підприємствами;
  •  критерії інвестицій в енергосервісний контракт, параметри відбору; 
  •  особливості пошуку проєктів для енергосервісу;
  •  вимоги до спеціалістів для роботи в енергосервісній компанії.

🙍‍♂️ Спікери:
  •  Євген Тарасюк – директор ТОВ «YASNO ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ»;
  •  Сергій Свистюк – менеджер Департаменту з управління проектами ТОВ «YASNO ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ».

🕒 Коли: 12.12.2023 о 15:00
📍Де: Навчальний корпус 22, аудиторія 111 (Лабораторія технологій енергозабезпечення Vaillant)