Юрій Чуйко
інженер проектної дирекції компанії CNGS Group
закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ" в 2011 році за спеціальністю "Електротехнічні системи електроспоживання".
З моменту закінчення навчання і до теперішнього часу я займаюся розробкою систем електропостачання для об'єктів хімічної і нафтогазової галузі. Для інженера моєї спеціальності робота в даній сфері цікава наявністю на кожному об'єкті, що проектується, великої кількості споживачів з найрізноманітнішими характеристиками і режимами роботи, а також завжди якісне фінансування таких проектів, всі технічні рішення реалізуються з використанням передових технологій і кращого обладнання, а висока ціна ніколи не є перешкодою для впровадження. Але, мабуть, варто почати по порядку.
Ще під час роботи над дипломним проектом, я влаштувався на роботу в проектний інститут ТОВ «Інститут Хіміко-Технологічного Проектування» м. Сєвєродонецьк. Це було не важко, оскільки роботи було багато і її обсяги постійно росли, тому багато фірм активно залучали молодих фахівців без досвіду, та й на сьогоднішній день, наскільки мені відомо, ситуація кардинально не змінилася, і для випускників ВНЗ в серйозних організаціях є чимало пропозицій з працевлаштування.
Підприємство займалося розробкою відповідальних, вибухопожежонебезпечних об'єктів, помилки в розрахунках або технічних рішеннях в таких проектах можуть мати досить важкі наслідки, тому перші місяці, звичайно, довелося вивчити специфіку побудови мереж електропостачання в такій галузі, інакше ніякої «справжньої» роботи. Маючи бажання і перебуваючи більшу частину часу в професійному середовищі, зробити це цілком реально. Звичайно, підвищення кваліфікації і розширення власних компетенцій - процес безперервний і нескінченний, але, як виявилося, проявити себе можна і у відносно нескладних типових проектах. Для цього всього лише необхідно проаналізувати режими роботи і особливості експлуатації розроблювального об'єкта, і зробити його зручним для монтажу, обслуговування, подальшого розширення, і головне, пошуку та усунення несправностей. На практиці робиться це досить нечасто, тому продумані технічні рішення дуже швидко і якісно починають виділяти певного фахівця з великого числа його колег.
Наступний період моєї роботи почався з поверненням до Києва, коли я влаштувався в проектну дирекцію міжнародної групи компаній CNGS Group. В основному, компанія займається EPIC-контрактами (детальний інжиніринг, закупівля, транспортування, установка, пусконалагоджувальні роботи та запуск в експлуатацію) на будівництво морських нафтогазових платформ. При прийнятті технічних рішень для таких об'єктів, до всього іншого, додалися інші надзвичайно важливі умови, такі як захист від корозії, мінімізація маси і габаритів. Додалися і нові обов'язки, пов'язані з тим, що багато окремих модулів і установок розробляються і поставляються іншими компаніями з усіх куточків планети від Норвегії до Австралії, їх рішення також необхідно перевіряти на наявність помилок і відповідність технічним вимогам, видавати коментарі та зауваження.
За час моєї трудової діяльності, мені довелося співпрацювати, як на стороні підрядника, партнера, так і на стороні замовника, з багатьма фірмами з технічно розвинених країн. В результаті я прийшов до, зізнаюся, несподіваного для мене, але приємного висновку, що компетенція і якість роботи моїх українських колег нітрохи не нижче ніж колег зарубіжних. У свою чергу, це означає, що викладачі наших ВНЗ, такі як були і в мене під час навчання на кафедрі електропостачання Інституту енергозбереження та енергоменеджменту, змогли підготувати фахівців, чия кваліфікація визнана як відповідна міжнародним вимогам, а послуги затребувані у всьому світі.