15 листопада 2022 року у рамках циклу відкритих лекцій (майстер-класів) «Енергоефективність для кожного» Енерго-інноваційний хаб» студенти першого та другого рівнів вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за освітньо-професійною програмою «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології» прийняли участь у онлайн-лекції на тему «Оптимізація енергоспоживання будівель». Доповідачем на цьому заході був наш випускник Вадим Литвин, Голова правління Асоціації енергоаудиторів України.
![1](/sites/default/files/inline-images/photo_5447306682670629641_x.jpg)
На лекції було викладено основні етапи практичної реалізації заходів з енергоефективності у будівлях. Доповідач наголосив, що стандартний процес впровадження проекту з енергоефективності, як правило, починається з моніторингу та обслуговування, під час якого виявляють певні проблеми, що треба покращити або змінити у будівлі. Для того, щоб з мінімальними витратами досягти максимально можливого результату, потрібно перевірити всі технології та зробити енергетичний аудит, який дасть можливість обрати необхідні заходи з енергоефективності.
![1](/sites/default/files/inline-images/%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D1%8D%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%202022-11-15%20%D0%B2%2014.00.37.png)
Важливим етапом впровадження енергетичних заходів у будинку є навчання членів правління, мешканців, яким потрібно розповідати, як і що повинно функціонувати.
Останнім етапом є безпосереднє впровадження заходів з енергоефективності, але також потрібно пам’ятати необхідно про моніторинг результатів впроваджених заходів з енергоефективності для того, щоб оцінити очікуваний ефект від них.
![1](/sites/default/files/inline-images/photo_5447306682670629535_x.jpg)
Хочемо подякувати Вадиму Литвину за змістовну лекція, яка має практичну цінність для майбутніх фахівців у сфері енергоефективності.