США надають Україні додаткові $10 мільйонів на ремонт енергетичного обладнання
Державний секретар США Ентоні Блінкен розпорядився виділити 10 мільйонів доларів допомоги Україні для відновлення енергетичної системи, що потерпає від обстрілів Росії.

Державний секретар США Ентоні Блінкен розпорядився виділити 10 мільйонів доларів допомоги Україні для відновлення енергетичної системи, що потерпає від обстрілів Росії.

Міністр енергетики України Герман Галущенко передав для потреб енергетиків Харківщини черговий вантаж обладнання вагою понад 15 тонн. Загалом за координації Міненерго енергетикам Харківщини було передано понад 162 тонни обладнання, яке надали міжнародні партнери. Гуманітарний вантаж, який був переданий енергетикам Харківщини, включає генератори, трансформатори, опорні ізолятори та інше устаткування.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом з «Укренерго» втілюють пілотний проект із будівництва магістральних підстанцій в підземних бункерах.
Йдеться про будівництво захищених від ракетних і дронових атак магістральних підстанцій 330 КВ і 750 КВ в спеціальних бункерах. Перші дві пілотні підземні підстанції можуть бути побудовані в Україні вже до опалювального сезону 2023-2024 років, а повна перебудова потребуватиме не менш ніж 3-5 років.

В рамках гуманітарної допомоги доставлені трансформатори, генератори, арматура для повітряних ліній, розподільне та освітлювальне обладнання тощо.
Україна отримала від Німеччини починаючи з липня 2022 року 334 тонни обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури.
Всього надійшло від німецьких партнерів 43 вантажі гуманітарної допомоги для потреб енергетики. Зокрема, за останній тиждень - 4 вантажі загальною вагою понад 59 тонн. Так, Міненергетики отримало від німецького оператора мережі Stromnetz Berlin GmbH 40 трансформаторів. Серед обладнання, яке надійшло від німецьких партнерів, також є генератори, арматура для повітряних ліній, розподільне та освітлювальне обладнання, електричні інструменти.

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ 4-го КУРСУ!
Згідно з розпорядженням ректора КПІ імені Ігоря Сікорського від 22.03.2023 №РП/68/2023 для студентів 4 курсу груп ОЕ-91 та ОН-91 НН ІЕЕ з 8:00 до 23:59 годин 27.03.2023 року буде проведено ректорський контроль з фундаментальних дисциплін (фізика, математика) та іноземної мови. Зі структурою можна ознайомитися за посиланням.
Звертаємо вашу увагу на те, що проходження Ректорського контролю для всіх студентів, зазначених вище груп, є ОБОВ’ЯЗКОВИМ!
Колектив кафедри електропостачання сподівається на Вашу відповідальність! Спільну справу робимо.
Посилання на сайт ректорського контролю: http://is.eqmi.kpi.ua/login/index.php. Після введення логіну і паролю на сайті ректорського контролю is.eqmi.kpi.ua, студент на своїй сторінці побачить назву курсу «Ректорський контроль 4 курс ІЕЕ (2023)», в який потрібно зайти. Далі на сторінці курсу буде розміщена інструкція для студентів щодо проходження ректорського контролю.
Логіни і паролі поширюються між студентами кураторами вказаних вище груп.
За уточненнями і додатковими роз’ясненнями звертайтесь до кураторів ваших груп або безпосередньо до відповідального за ректорський контроль на кафедрі електропостачання – доцента Чернявського Анатолія Володимировича (cherniavskyi.anatolii@lll.kpi.ua).
Бажаємо всім студентам успішного проходження Ректорського контролю!
Україна отримала від США газотурбінну станцію General Electric потужністю 25 МВт. Станцію буде встановлено на підстанції в Одеській області.

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №8067 про корпоратизацію державного підприємства НАЕК "Енергоатом".
У документі пропонується визначити процедуру утворення акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом", 100% акцій якого належатимуть державі, та порядок формування статутного капіталу та функціонування цього товариства.
Корпоратизація змінює застарілу організаційно-правову форму на більш сучасну і стабільну юридичну форму, зрозумілу партнерам "Енергоатому".

Корпоратизація "Енергоатому" передбачена кредитною угодою між компанією та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і ратифікованою Верховною Радою гарантійною угодою "Комплексна узагальнена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій".
"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південноукраїнську, Рівненську та Хмельницьку станції із 15 енергоблоками загальною встановленою потужністю 13,8 ГВт.
Для збільшення стійкості енергосистеми у 2023 році Україна буде розвивати "зелену" генерацію і протягом року планує ввести в експлуатацію до 500 МВт потужностей відновлювальної енергетики.

Для збільшення стійкості енергосистеми у 2023 році Україна буде розвивати "зелену" генерацію і протягом року планує ввести в експлуатацію до 500 МВт потужностей відновлювальної енергетики, заявив міністр енергетики Герман Галущенко на саміті "Україна – ЄС".
Компанія ДТЕК ВДЕ відновила роботу 2/3 інверторів Трифонівської СЕС, що дозволяє нарощувати генерацію електроенергії в енергосистему України.
ДТЕК ВДЕ веде перемовини з Херсонобленерго стосовно ремонту обладнання на підстанції, щоб збільшити обсяги видачі електроенергії в мережу.

Київоблгаз збудував газопровід середнього тиску для газопоршневої електростанції. Це перша подібна установка, яка стане початком створення системи розподіленої електрогенерації в Україні.
В умовах постійних відключень світла газова когенераційна установка стане надійним резервним джерелом електроенергії для центральної котельні , яка забезпечує теплом 70% мешканців Ірпеня. У березні схожа електростанція буде запускатися у Чернігові, потім у Сумській та Полтавській області. Передбачається, що буде встановлено близько 100 таких установок.

Для якнайшвидшого підключення когенераційної установки до газопроводу, були використані нові технології, впроваджені Регіональною газовою компанією, в тому числі, програмні продукти RGC GIS та SIMONE.
Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, вже готові газифікувати такі малі електростанції та надійно доставляти до них природний газ. Вони володіють технічною експертизою та мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРМ.
Національний технічний університет України КПІ ім. Ігоря Сікорського" щиро запрошує вступників і їх батьків на День відкритих дверей Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) ОНЛАЙН
Цікавишся темою енергетики або геоінженерії? Не байдужий до інтелектуальних систем енергоспоживання (Smart Grid), енергетичної безпеки та менеджменту (за світовим стандартом ISO 50001)? Бажаєш опанувати ІТ–технологіЇ автоматизованих електротехнічних і мехатронних систем та отримати можливість приняти участь в створенні підземних об'єктів та комплексів сучасних мегаполісів? Якщо так, то завітай на День відкритих дверей НН ІЕЕ.
Під час зустрічі ви дізнаєтесь: • Особливості вступу в КПІ 2023; • Які предмети вивчають наші студенти; • Де і ким працюють випускники інституту; • Про академічну мобльність (навчання за кордоном); • Про студентське життя, гуртожиток та активності в НН ІЕЕ.
НН ІЕЕ готує за такими спеціальностями: • 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка • 184 Гірництво
Реєстрація за посиланням.
Детальніше про подію в чаті для абітурієнтів НН ІЕЕ
Коли: 17.03.23 (п‘ятниця) о 15:00
Де: Zoom (Ідентифікатор конференції: 757 7954 5196 Код доступу: xqs7gJ
Вступник на сайті | фейсбук | інстаграм | телеграм
Плейлист YouTube, відео-запрошення Директора НН ІЕЕ, лабораторії інституту.
Будьте обережні та здорові, бережіть себе і чекаємо на вас!
З 20 по 24 лютого 2023 року на факультеті лінгвістики (кафедрі англійської мови технічного спрямування №1) було проведено творчий конкурс відео презентацій «UNIque» з англійської мови та технічних наук серед студентів 3-го та 4-го курсів ФЕА, ФЕЛ, ХТФ, НН ІАТЕ, НН ІЕЕ в дистанційному режимі та синхронному форматі.
🏅 За результатами творчого конкурсу було визначено призерів:
• 1 місце - Євдокімова Анастасія НН ІЕЕ, ОН-01
• 2 місце - Могилат Маргарита НН ІЕЕ, ОЕ-01
• 3 місце - Ляхова Катерина НН ІЕЕ, ОЕ-п01
❤️ Пишаємося вами та бажаємо нових звершень!

Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) запрошує розробників, виробників, постачальників технологій, регуляторів, полісімейкерс, експертів та інвесторів з ВДЕ на круглий стіл “Майбутнє систем накопичення енергії (СНЕ) в Україні” присвячений перспективі та стану розвитку СНЕ!
Дата та час: 2 березня, 2023 року, 11:00-13:00 в онлайн форматі через Zoom.
Попереднє реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/AFZFrrKSQDujit447
Під час круглого столу обговоримо: Стан розвитку нормативно-правової бази СНЕ, та яких змін/доповнень потребує чинне законодавство. Потреби ОЕС України у СНЕ, та можливий вплив на інфраструктуру в цілому. Сучасні технології та потужності, кращі міжнародні практики впровадження систем. Досвід встановлення СНЕ в Україні. СНЕ як інвестиційний пріоритет в енергетичному секторі України.

Захід відбудеться за участі: Олега Загнітко, партнера ЮФ INTEGRITES; Ігоря Петрика, директора з розвитку ринку компанії “Wärtsilä Energy Business Східна Європа” Представника «Укренерго» (запрошено); Вадима Уткіна, менеджера з інновацій, керівника проекту з будівництва СНЕ.
Будемо раді бачити вас серед учасників круглого столу!
Кафедра електропостачання, разом з іншими структурними підрозділами КПІ ім. Ігоря Сікорського уже пів року активно веде роботу за програмою ЄС «Європейський морський, риболовний та аквакультурний фонд» № 101077576 «Стимулювання «блакитної економіки» в Чорноморському регіоні шляхом розробки системи ділової співпраці в галузі рибальства, аквакультури, берегового та морського туризму і морського транспорту» (‘Boosting the Blue Economy in the Black Sea Region by Initiating a Business Collaboration Framework in the field of Fisheries and Aquaculture, Costal and Maritime Tourism and Maritime Transport’ [4BIZ]).
Київська політехніка, ще у червні 2022 р. долучилась до міжнародного проєкту з підтримки блакитної економіки країн Причорномор’я.
Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки по попередженню негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття. За ініціативи Європейської комісії, Україна приєдналась до ініціативи «Фонду розвитку блакитної економіки в Чорному морі», куди входить також Грузія, Туреччина, Болгарія, Румунія та рф. Одна з головних цілей ініціативи – боротьба з забрудненням Чорного моря, де кількість сміття майже вдвічі більша, ніж у Середземному. До підтримки цієї ініціативи залучені урядовий Офіс європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерства економіки та торгівлі, закордонних справ, екології та природних ресурсів, інші урядові структури.
Даний проєкт покликаний підтримати малий і середній бізнес в галузі рибальства, аквакультури, морського туризму й транспорту в регіоні.
За період виконання проєкту, підрозділом було проведено детальний аналіз підприємств малого та середнього бізнесу України, котрі працюють за напрямом проєкту, а також розглянуто та запропоновано механізми сприяння їх розвитку.
На семінарі розглянемо зміни внесені в грудні 2022 року до Європейської системи торгівлі викидами, а також впровадження механізму регулювання викидів вуглецю на кордоні та потенційний вплив на Україну. Програма
- Оновлення СТВ після Триалогу та пояснення механізму регулювання викидів вуглецю на кордоні з ЄС (CBAM)
- Потенційний вплив CBAM на Україну
- Поточний рівень впровадження СТВ в Україні та плани
- Роль громадянського суспільства у процесі впровадження
СТВ Спікерки
- Anne Gläser, Germanwatch
- Марина Ларіна, Germanwatch
- Ірина Головко, adelphi
Мова заходу англійська із синхронним перекладом на українську.
🗓 Реєструйтеся за посиланням та долучайтеся 16 лютого об 11:00 🌱 https://forms.office.com/e/RiNJm5NGYW

Віртуальний семінар організовано в рамках проєкту LIFE-ETX, метою якого є підвищення обізнаності та знань громадянського суспільства та ключових груп зацікавлених сторін щодо функціонування системи торгівлі квотами на викиди вуглецю, а також посилення спроможності неурядових організацій у проведенні кампаній за більш амбітну кліматичну політику.
Дата проведення: 1 лютого , 15:00 Мова проведення: українська В ході вебінару обговоримо наступні теми: - режими роботи системи - перше налаштування системи - зміна налаштувань за допомогою додатку Fusion Solar - зміна налаштувань з платформи Fusion Solar Web
Реєстрація на вебінар: shorturl.at/jyIQS Збережіть собі в календарі та до зустрічі! Слава Україні! ![]()

Copyright 2024. All rights reserved