Заряджаємо майбутнє енергією знань!

Участь НН ІЕЕ у стартовій зустрічі міжнародного проєкту MERIT-Ukraine за новою програмою DAAD «Німецько-українська університетська мережа»

9 липня 2025 року відбулася стартова онлайн-зустріч робочої групи електроенергетичного напрямку у межах міжнародного проєкту «MERIT-Ukraine: Mechatronics, Energy, Robotics, and Innovation Technologies with Ukraine», який реалізується за підтримки нової програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Німецько-українська університетська мережа» (2025-2029).

Проєкт координується Університетом Лейбніца в Ганновері (Leibniz University Hannover) та реалізується у партнерстві з двома українськими технічними університетами – КПІ ім. Ігоря Сікорського та Львівською політехнікою. 

Загальні цілі: проєкту MERIT-Ukraine:

  • встановити стале німецько-українське академічне партнерство в галузі енергетичних технологій, електроенергетики, мехатроніки, робототехніки та штучного інтелекту;
  • використовувати передову інфраструктуру та освітній досвід усіх партнерів для вирішення нагальних і соціально значущих питань, які мають вирішальне значення для сталого співробітництва та є важливими для відновлення України, а також для європейської безпеки та інтеграції;
  • ініціювати обмін в рамках магістерських програм з відновлюваної енергетики, електроенергетики, мехатроніки та робототехніки, сприяючи таким чином академічній співпраці у викладанні та навчанні;
  • підтримувати залучення українських студентів та викладачів, забезпечуючи безперервність освіти, незважаючи на війну, та надавати рівні можливості для студентів та студенток і молодих дослідників, пропонуючи різні формати.

У робочій групі електроенергетичного напрямку КПІ ім. Ігоря Сікорського представляють: Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) та Факультет електроенерготехніки та автоматики. 

Під час стартової онлайн-зустрічі учасників проєкту MERIT-Ukraine привітав проректор з міжнародних зв’язків Андрій ШИШОЛІН, який наголосив на важливості міжнародного партнерства для посилення якості інженерної освіти в Україні в умовах воєнного стану. Від Університету Лейбніца в Ганновері з презентаціями виступили: керівник робочої групи електроенергетичного напрямку, проф. Бернд ПОНІК (Prof. Dr.-Ing. Bernd Ponick) та координаторка проєкту з Міжнародного офісу, Наталія БУТИЧ (Nataliya Butych). 

У заході взяли участь представники ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського: завідувачка кафедри електропостачання, Олена БОРИЧЕНКО; завідувач кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів, Сергій БОЙЧЕНКО; керівник Центру підготовки енергоменеджерів, Анатолій ЧЕРНЯВСЬКИЙ; координаторка академічної мобільності в ІЕЕ, Юлія ЧЕРНЕЦЬКА, а також викладачі, науковці, аспіранти. Учасники представили освітні програми за спеціальністю G3 Електрична інженерія (згідно з оновленим переліком галузей знань і спеціальностей, затвердженим Постановою КМУ України від 21.02.2025 р. № 188), обговорили наступні кроки для успішної реалізації проєкту MERIT-Ukraine.

Участь ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського у проєкті MERIT-Ukraine стане важливим кроком у напрямку інтернаціоналізації освітніх програм, зміцнення наукових зв’язків між університетами України та Німеччини, формування нових можливостей для академічної мобільності студентів і викладачів.

Теґи