У рамках реалізації цілей проєкту академічної мобільності Еразмус+ (КА1), відбувся вже другий робочий візит до Університету прикладних наук Хамма-Ліппштадта (далі – HSHL) делегації від НН ІЕЕ у складі заступниці директора з міжнародної роботи НН ІЕЕ доц. Юлії Чернецької, завідувачки кафедри електропостачання Олени Бориченко, завідувача кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів Сергія Бойченка та директора центру підготовки енергоменеджерів Анатолія Чернявського.
Програма стажування включала робочі зустрічі зі співробітниками міжнародного офісу, професорами і студентами HSHL, а також відвідування лабораторій університетського кампусу в місті Хамм та екскурсії до інноваційного парку All Electric Society Park, створеного компанією PHOENIX CONTACT у місті Бломберг, Німеччина.
Під час зустрічей з викладачами HSHL обговорювалися ключові напрями подальшої співпраці та підготовку спільної проєктної пропозиції для Конкурсу на фінансування німецько-української науково-дослідницької співпраці для сталого відновлення.
Предметні дискусії для обговорення підготовки спільної проєктної пропозиції відбулися з викладачами HSHL:
- проф. Андраш Біско ( Dr.-Ing. András Biczó), керівник відділу Хамм-2, сфера досліджень – виробництво та виробничі технології;
- проф. Олександра Саша Буквич-Шефер ( Dr.-Ing. Aleksandra Sasa Bukvic-Schäfer), сфера досліджень – електроніка;
- ( Dr.-Ing. Marcus Kiuntke), сфера досліджень – біоенергетична інженерія з акцентом на біогаз;
- проф. Мирто Лейс (Prof. Dr. Myrto Leiss), сфера досліджень – управління персоналом та розвиток Soft skills;
- проф. Робін Нанкессер ( Dr. Robin Nunkesser), сфера досліджень – мобільні застосунки;
- проф. Зоя Руновська ( Dr. Zoia Runovska), сфера досліджень – прикладна математика;
- проф. Дженс Торн (Prof. Dr. Jens Thorn), сфера досліджень – електроенергетика та бізнес-адміністрування.
HSHL має сучасну лабораторну базу, що забезпечує високий рівень досліджень і практичної підготовки інженерів. Проф. Андраш Біско разом із командою свого підрозділу ознайомили із технічним оснащенням лабораторій відділу Хамм-2, демонструючи інноваційні рішення для навчання та досліджень.
Детальніше про лабораторії енергетичного спрямування розповів Генріх Техріб (Heinrich Techrieb), який підкреслив їхній потенціал для реалізації міждисциплінарних проєктів.
Під час зустрічі з проф. Олександрою Сашою Буквич-Шефер були обговорені результати проходження практики магістрантками кафедри електропостачання НН ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського (Єлизавети Тупотіної та Юлії Онищенко) на базі німецького підприємства PHOENIX CONTACT. Особлива увага була приділена досягненням магістрантів у рамках практики, а також впливу отриманого досвіду на їхню професійну підготовку. Окрім цього, були намічені подальші плани для розширення співпраці у цьому напрямку.
Під час зустрічей зі студентами, що навчаються на бакалаврській освітній програмі «Енергетичні технології та оптимізація ресурсів», Юлія Чернецька представила інформацію про релевантні освітні програми кафедри електропостачання НН ІЕЕ, теми випускних робіт студентів.
Особливості реалізації поточного проєкту академічної мобільності Еразмус+ обговорювали під час робочої зустрічі з представниками міжнародного офісу HSHL: пані Брітою Морцик (Britta Morzick) та паном Джуліаном Тодтом (Julian Todt). Основна увага була приділена актуальним питанням організації академічної мобільності, адаптації учасників мобільності та удосконаленню процедур супроводу. Окрім цього, під час зустрічі були окреслені ключові кроки для подальшої подачі заявки на новий етап проєкту, що сприятиме розширенню співпраці та залученню більшої кількості студентів і викладачів.