17 - 18 вересня 2024 року Київська торгово-промислова палата спільно з Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провели дводенну навчальну програму на тему «Енергетична незалежність бізнесу», яка була присвячена пошуку шляхів, направлених на енергетичну незалежність підприємств, втілюючи актуальні світові розробки та досягнення в галузі енергогенерації та енергозбереження, використовуючи доступні програми фінансування для сталого розвитку українського бізнесу.
Вітали учасників програми голова Держенергоефективності Ганна Замазаєва та Директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації Володимир Костіков.
Під час заходу були висвітлені наступні теми:
- практичні кейси використання альтернативних джерел енергогенерації в Україні та поради роботи в умовах блек – ауту та інших загроз;
- сучасні тренди альтернативних джерел енергогенерації та їх успішне використання в економіці в Україні та за кордоном;
- розумні будинки та модернізація існуючої інфраструктури, застосовуючи сучасні методи енергозбереження;
- енергоменеджмент та енергоаудит, кадрове забезпечення;
- зростання бізнесу завдяки впровадженню та використанню сучасних енергозберігаючих технологій та багато іншого;
- інструменти фінансування енергозберігаючих проектів та грантові програми.
Актуальність та цікавість тем навчальної програми обумовили широке коло учасників з різних сфер економіки України та Європи, а саме представники Державних установ, муніципалітету, банків, фінансових компаній, промислових підприємств, громадських організацій, асоціацій, фондів, навчальних закладів, проєктних, монтажних організацій тощо.
Представники кафедри електропостачання також взяли активну участь в навчальній програмі, у тому числі у якості спікерів. Доповідь щодо освітніх можливостей кафедри та Центру підготовки енергоменеджерів КПІ імені Ігоря Сікорського з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців енергетичного менеджменту, енергетичного аудиту за різними рівнями Національної рамки кваліфікацій викликали неабиякий інтерес. В ході проведення заходу неодноразово звучала теза про критичну ситуацію з інженерними кадрами, зокрема в сфері енергоефективності в Україні. Бізнес вкрай зацікавлений в молодих, якісно підготовлених кадрах. Тож набуваємо нових партнерів та працюємо далі на розвиток кафедри.