Заряджаємо майбутнє енергією знань!

Новини

16 грудня 2024 року відбувся захист магістерських дисертацій за освітньо-професійною програмою "Системи забезпечення споживачів електричною енергією"

16 грудня 2024 року на кафедрі електропостачання НН ІЕЕ відбувся перший день захисту магістерських дисертацій за освітньо-професійною програмою "Системи забезпечення споживачів електричною енергією". Державна екзаменаційна комісія, очолювана д.т.н., проф. Поповим В.А., у складі к.т.н., доц. Ярмолюк О.С., к.т.н., ст. викл. Притискач І.В. та к.т.н., доц. Ткаченка В.В. відзначила актуальність, доцільність обраних напрямів досліджень і різноплановість представлених магістерських дисертацій. 

16 грудня 2024 року відбувся захист магістерських дисертацій за освітньо-професійною програмою "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології"

16 грудня 2024 року на кафедрі електропостачання НН ІЕЕ відбувся перший день захисту магістерських дисертацій за освітньо-професійною програмою "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології". Державна екзаменаційна комісія, очолювана д.т.н., проф., член-кор. НАН України, завідувачем відділу Інституту технічної теплофізики НАН України Баском Б.І., у складі к.т.н., доц. Бориченко О.В., к.т.н., доц. Веремійчука Ю.А. та к.т.н., доц. Шовкалюка М.М., відзначила важливість, практичність, актуальність і різноплановість представлених магістерських робіт. 

Другий робочий візит делегації НН ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського до Університету прикладних наук Гамма-Ліпштадта

У рамках реалізації цілей проєкту академічної мобільності Еразмус+ (КА1), відбувся вже другий робочий візит до Університету прикладних наук Хамма-Ліппштадта (далі – HSHL) делегації від НН ІЕЕ у складі заступниці директора з міжнародної роботи НН ІЕЕ доц. Юлії Чернецької, завідувачки кафедри електропостачання Олени Бориченко, завідувача кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів Сергія Бойченка та директора центру підготовки енергоменеджерів Анатолія Чернявського.

Програма стажування включала робочі зустрічі зі співробітниками міжнародного офісу, професорами і студентами HSHL, а також відвідування лабораторій університетського кампусу в місті Хамм та екскурсії до інноваційного парку All Electric Society Park, створеного компанією PHOENIX CONTACT у місті Бломберг, Німеччина.

Участь студентів та викладачів кафедри у заході від DiXi Group «Муніципальні енергетичні плани для сталого розвитку»

Студенти та викладачі кафедри електропостачання 21 листопада 2024 року прийняли участь у заході від DiXi Group «Муніципальні енергетичні плани для сталого розвитку». На заході студенти ознайомилися із

  • досвідом громад щодо розроблення та впровадження проєктів муніципальних енергетичних планів (МЕП) відповідно до принципів зеленого відновлення; 
  • рекомендації щодо створення в організаційній структурі громад відділів з енергетичного менеджменту в контексті розробки та впровадження МЕПів; 
  • можливостями вдосконалення законодавчої бази для ефективної розроблення та впровадження МЕПів; 
  • інституційною спроможністю громад. 

Студенти та викладачі взяли участь у Тижні енергоефективності – 2024

Студенти групи ГН-31 освітньої програми «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології»: Катерина Молдован, Валерія Люлевич, Дмитро Писаренко, Катерина Кононенко, Олександра Зозуленко, Євгеній Лубчук, Сергій Драпала, Ярослав Боковенко, Єлизавета Помилуйко та доцент кафедри електропостачання Закладний Олег відвідали інформативні заходи у сфері енергоефективності та енергозбереження – Тиждень енергоефективності 2024. Подія цього року мала особливий акцент на підтримці розвитку систем енергоменеджменту на рівні місцевого самоврядування. Ключовим напрямком заходу стало питання сприяння сталому розвитку громад на засадах енергоефективності. Такий підхід є вкрай важливим, адже ефективне управління енергетичними ресурсами на місцевому рівні є запорукою енергетичної незалежності нашої країни. 

Здобувачки кафедри взяли участь у 9-й Національній конференції молодих енергетиків (OKME) у Польщі

18-19 листопада 2024 року здобувачки кафедри електропостачання Яна БОСЕНКО, Анастасія ХОРЕНКО, Юлія ОНИЩЕНКО та Єлизавета ТУПОТІНА взяли участь у 9-й Національній конференції молодих енергетиків (OKME), що відбулась у Центрі інновацій Варшавського політехнічного університету. Ця подія, організована Науковим гуртком енергетиків Варшавського технологічного університету, є єдиною такого типу в Польщі, де збираються представники провідних енергетичних інституцій, компаній та молоді науковці. 

Кафедра електропостачання вітає здобувачок із участю у такому престижному заході та бажає їм подальших успіхів у дослідницькій та професійній діяльності!

Випускник кафедри віддав своє життя за Україну

Отрошок Станіслав Васильович
17.06.1977–01.12.2024, 47 років
Народився Станіслав в селі Андріяшівка Роменського району Сумської області в родині військовослужбовця.
У 1994 році вступив до Київського політехнічного університету імені Ігоря Сікорського. З того часу своє життя він поєднав з Києвом, але не забував рідну Андріяшівку, де провів найкращі роки свого життя.
Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». 

Х Міжнародна науково-практична та навчально-методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’24»

26-27 листопада на кафедрі електропостачання пройшла Х Міжнародна науково-практична та навчально-методична конференція «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи розвитку – PEMS’24» присвячена науковим, технічним, економічним і навчально-методичним проблемам побудови ефективних систем енергетичного менеджменту, раціонального використання відновлювальних і невідновлювальних енергоресурсів, які дають змогу підвищити енергетичну ефективність функціонування енергетичного сектора нашої країни у воєнний та повоєнний час, забезпечити енергетичну безпеку України, реалізувати політику енергоефективності підприємств, організацій та установ відповідно до положень концепції «зеленого» енергетичного переходу.

У роботі конференції взяли участь не тільки представники ріхних ВНЗ а й молоді науковці для яких була організована окрема секція. Усі учасники відмітили високий рівень організації та проведення даного заходу, адже незважаючи на війну, енергетичний менеджмент та енергетична ефективність продовжує бути одним із найактуальніших напрямів наукових досліджень на сьогодні.

 

Викладачі та студенти кафедри електропостачання відвідали вебінар на тему «Енергетичний менеджмент в умовах воєнного стану: можливості та перспективи для промисловості України»

12 листопада 2024 року викладачі та студенти кафедри електропостачання відвідали вебінар на тему «Енергетичний менеджмент в умовах воєнного стану: можливості та перспективи для промисловості України», який організаваний Європейсько-Українським Енергетичним Агентством (ЄУЕА) за підтримки Проєкту Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO Ukraine) «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України». На вебінарі наші здобувачі дізналися про нові вимоги та можливості законодавства у сфері енергоефективності для підвищення конкурентоспроможності підприємств; практичні рекомендації щодо впровадження системи енергоменеджменту для оптимізації енергоспоживання; стратегії декарбонізації за умов обмежених ресурсів; джерела фінансування енергоефективних проєктів від міжнародних донорів.

Викладачі кафедри активно долучені до впровадження автономної системи електрозабезпечення Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Зроблено ще один вагомий крок до енергонезалежності університету — встановлено автономну систему електрозабезпечення приміщень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського, що гарантує безперебійну роботу під час аварійних та стабілізаційних відключень електроенергії. Сонячну електростанцію із системою накопичення розмістили на даху бібліотечної будівлі.

Викладачі кафедри провели вебінар для педагогічних працівників професійних напрямів «Металообробна галузь» та «Електротехнічна галузь»

06 листопада 2024 р. викладачі кафедри електропостачання провели вебінар для педагогічних працівників професійних напрямів «Металообробна галузь» та «Електротехнічна галузь» на тему: «Формування та розвиток енергоефективної та енергозберігаючої компетентності у кваліфікованих робітників для ефективного виконання ремонтно-будівельних робіт».

Відбувся Прямий ефір з випускником Інституту Енергозбереження та Енергоменеджменту Вʼячеславом Шевніним

На каналі Вступник КПІ відбувся Прямий ефір з випускником Інституту Енергозбереження та Енергоменеджменту Вʼячеславом Шевніним. Ви можете переглянути запис прямого ефіру щоб дізнатися цікаву і корисну інформацію про навчання в нашому інституті.

11 листопада співробітники та студенти кафедри відвідали День відкритих дверей з Yasno

11 листопада співробітники та студенти кафедри відвідали День відкритих дверей з Yasno, який відбувся в їх офісі на території UNIT.CITY. Активну участь у зустрічі прийняли студенти групи ГН-31 Молдован Катерина, Карелова Вероніка, Кононенко Катерина, а також Романова Юлія з ГЕ-31, Дядюн Данило з ГЕ-п41, Сливка Вадим з ОЕ-21 та викладачі кафедри Юлія Чернецька та Олег Закладний. 

Перед студентами виступив CEO Yasno Сергій Коваленко, який розповів про роботу компанії та бачення її розвитку. Також він відповів на численні запитання студентів. Більшість з них стосувались шляхів відновлення української енергосистеми, питань відновлюваної генерації та бачення майбутніх змін в енергосистемі у зв’язку з трендом на децентралізацію та декарбонізацію. Далі була перерва на каву-чай та смаколики. 

У школах викладатимуть уроки енергоефективності

Міністерство освіти і науки України оголосило про старт проєкту "Уроки енергоефективності" для формування культури свідомого використання енергоресурсів серед школярів. 

В умовах війни, коли питання енергозабезпечення стоїть гостро, проєкт має на меті навчити дітей раціонально використовувати енергію та підготувати їх до викликів, пов'язаних із енергетичною кризою.

Запрошуємо приєднатися до національного проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024»!

Готуємося до масштабної події, присвяченої енергоефективності, відновлюваним джерелам енергії та сталому розвитку! Уже зовсім скоро ви зможете поринути у світ інноваційних рішень, які змінюють наше майбутнє.

Дата: 9-13 грудня 2024

На вас чекають:

  • Пресбрифінг, присвячений старту проєкту
  • Конференція "Енергія партнерства: інвестиції, інновації в сфері енергоефективності для громад"
  • Діалогова платформа “Житлова реформа: шлях до енергоефективного майбутнього України” 
  • Конференція "Науковий підхід: нові стандарти комфорту та ефективності"
  • Воркшоп “Штучний інтелект в енергоефективності для громад”

Європейсько-Українське Енергетичне Агентство (ЄУЕА) оголошує про перезапуск проєкту всеукраїнської премії «Лідери енергетичного менеджменту»

Європейсько-Українське Енергетичне Агентство (ЄУЕА) оголошує про перезапуск проєкту всеукраїнської премії «Лідери енергетичного менеджменту» за підтримки Проєкту Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO Ukraine) «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України».

У рамках проєкту ми раді запросити вас на перший вебінар на тему «Енергетичний менеджмент в умовах воєнного стану: можливості та перспективи для промисловості України». Захід стане чудовою нагодою для керівників підприємств, енергоменеджерів, спеціалістів з енергоефективності та всіх зацікавлених дізнатися більше про ключові стратегії енергозбереження та впровадження систем енергоменеджменту (СЕнМ).

Представники кафедри, за сприяння філії «ВП ХАЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом», завітали до учнів Нетішинської гімназії «Енергія» щоб доступно розповісти про енергоефективність

Як раціонально використовувати електроенергію й тепло, дбати про власну безпеку розповіли школярам під час спільного освітнього заходу ХАЕС, кафедри електропостачання НН ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та поліції в одному із закладів Нетішина.

Захід для дев’ятикласників Нетішинської гімназії «Енергія» відбувся 6 листопада 2024 року, напередодні Міжнародного дня енергозбереження. Представники кафедри електропостачання Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Сікорського, за сприяння філії «ВП ХАЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом», завітали до учнів, щоб доступно розповісти про енергоефективність.

З 28 жовтня по 1 листопада 2024 року на Південноукраїнський АЕС відбулося практичне навчання з енергетичного аудиту працівників разом з їх колегами з Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій

З 28 жовтня по 1 листопада 2024 року на Південноукраїнський АЕС відбулося практичне навчання з енергетичного аудиту працівників разом з їх колегами з Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій, дирекції НАЕК «Енергоатом». 

Практичному курсу передувала теоретична підготовка на базі Центру підготовки енергоменеджерів КПІ ім. Ігоря Сікорського, який був підготовлений викладачами кафедри електропостачання. Підсумком навчання буде сертифікація фахівців і надання їм права на проведення енергоаудитів, як того потребує Закон України «Про енергетичну ефективність».

У філії «ВП ХАЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» викладачі кафедри провели навчання персоналу теоретичним та практичним аспектам проведення енергетичних аудитів процесів

У філії «ВП ХАЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» викладачі кафедри електропостачання НН ІЕЕ провели навчання персоналу теоретичним та практичним аспектам проведення енергетичних аудитів процесів - важливої складової забезпечення енергоефективності атомної електростанції.

Участь у навчанні взяли представники підрозділів, які входять до робочої групи під керівництвом аудитора процесів філії «ВП ХАЕС». Курс, розроблений викладачами кафедри електропостачання, складався з теоретичної та практичної частин. Лекції були підготовані з урахуванням специфіки діяльності АЕС.

Доцент кафедри Віталій Анатолійович Побігайло провів інтерактивне заняття для учнів МАН України

Що таке “Розумний будинок” дізнавалися ВундерМАНівці.

Керівник секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» відділення «Київ-столиця», доцент кафедри електропостачання Віталій Анатолійович Побігайло провів інтерактивне заняття для учнів МАН України. Він познайомив учнів з «Розумним будинком» і розповів про ефективність використання енергії: учора, сьогодні, завтра.