Напрями наукової діяльності

Основні наукові напрями кафедри електропостачання ІЕЕ

• Розробка концепції та стратегії енергозбереження на коротко-середньострокову перспективу;
  • розробка та впровадження методів і технічних засобів управління режимами енергоспоживання та їх контролю;
  • розробка та впровадження методів та систем багатокритеріального розподілу потужності і електроенергії щодо різних рівнів територіального, часового та ситуаційного управління електроспоживанням у нових економічних умовах;
  • розробка методів контролю та нормалізації енергоспоживання;
  • розробка та впровадження методів та систем енергозберігаючого комплексного управління ( активної та реактивної потужності, напруги) режимами систем електропостачання промислових об'єктів;
  • розробка та впровадження нині діючих в Україні систем диференцованих тарифів на електричну енергію;
  • розробка та впровадження систем контролю енергоносіїв, у тому числі контролю витрат теплової енергії, газу, води, мазуту та ін.;
  • розробка методичних документів щодо обліку електроенергії в умовах енергоринку, енергоаудиту промислових підприємств.

Напрями наукових досліджень викладачів кафедри електропостачання.

ПІБ викладача

Науковий ступінь

Наукове звання

Посада

Напрями наукових досліджень

Денисюк Сергій Петрович

директор ІЕЕ, науковий керівник кафедри

Системи енергетичного менеджменту та енергоефективні технології, сталий розвиток електроенергетичних систем згідно концепції Smart Grid, інтелектуальні електричні мережі та системи.

Федосенко Микола Миколайович

доцент

Математичне моделювання та прийняття оптимальних рішень в задачах проектування та керування режимами систем електропостачання.

Волошко Анатолій Васильович

професор

Методи ідентифікації типу спотворення електричної енергії, часу його виникнення та тривалості для своєчасного прийняття відповідних керуючих рішень та визначення винуватця появи спотворення.

Зорін Владлен Володимирович

професор

Математичне моделювання та оптимізація систем електропостачання загального призначення.

Попов Володимир Андрійович

в.о. зав кафедри

Загальна методології моделювання систем електропостачання та керування їх режимами в реальному інформаційному середовищі.

Бориченко Олена Володимирівна

доцент

Контроль та управління ефективністю використання електричної енергії та побудова інтегрованих систем енергетичного менеджменту.

Закладний Олег Олександрович

доцент

Контроль рівня енергетичної ефективності електромеханічних систем, як інструменту системи енергетичного менеджменту.

Замулко Анатолій Ігорович

канд.техн.наук

доцент

Економічні методи управління попитом споживачів на електричну енергію та потужність. Нормативно-правове та нормативно–технічне забезпечення електропостачання та енергозбереження.

Калінчик Василь Прокопович

ст. наук. співр.

доцент

Автоматизація комплексного керування режимами енергоспоживання.

Костюк Василь Осипович

канд.

доцент

Методи та засоби регулювання частоти і потужності об’єднаних  електроенергосистем. Техніко-економічні задачі розвитку енергетичних смарт–систем із використанням гібридних генерувальних установок.

Коцар Олег Вікторович

доцент

Смарт–системи вимірювання, обліку, енергомоніторингу та управління попитом в системах електропостачання, системах енергетичного менеджменту та лібералізованих ринках електричної енергії.

Находов Володимир Федорович

доцент

Контроль ефективності енерговикористання та управління попитом споживачів на електричну потужність.

Несен Лариса Іванівна

доцент

Оптимізація керування режимами електроспоживання в системах електропостачання промислових об’єктів, дослідження електромагнітних та електромеханічних перехідних процесів в електричних системах.

Побігайло Віталій Анатолійович

доцент

Системи захисту електричних ланцюгів споживачів.

Прокопенко Володимир Васильович

доцент

Енергоаудит та енергозбереження в промисловості.

Стрелков Мирослав Трохимович

ст. наук.

доцент

Системна організація та оцінка функціонування енергетичних ринків.

Стрелкова Галина Георгіївна

канд. фіз.–мат. наук

доцент

Інтегроване ресурсне планування та управління енерговикористанням в ринкових умовах на засадах сталого енергетичного розвитку.

Ткаченко Вадим Владиславович

доцент

Моделювання та оптимізація надійності розподільних електричних мереж.

Чернявський Анатолій Володимирович

доцент

Енергоаудит та системи енергетичного менеджменту.

Веремійчук Юрій Андрійович

старший викладач

Управління електроспоживанням та оптимізація ринкових відносин між суб’єктами електроенергетики.

Ярмолюк Олена Сергіївна

старший викладач

Оцінювання стану інтегрованих систем електропостачання та оптимальне керування режимами мікромереж.

Журавльов Андрій Олександрович

старший викладач

Оптимізація режимів розподільних мереж з розосередженою генерацією.

Дерев’янко Денис Григорович

асистент

Оптимізація режимів локальних систем з джерелами розосередженої генерації.

Василенко Віра Іванівна

асистент

Підвищення ефективності функціонування комплексів енергопостачання з керованими навантаженнями за рахунок впровадження принципів та законів мультиагентного керування

Чернецька Юлія Валентинівна

асистент

Інформаційно–аналітичне забезпечення розвитку розподільних електричних мереж України в умовах лібералізації електроенергетики

Басок Борис Іванович

докт.

професор за сумісництвом

Стратегія розвитку теплоенергетики України; науково–технічні основи підвищення енергоефективності будівель і споруд, інноваційні енергоефективні системи теплозабезпечення будівель, відновювані джерела енергії, теплонасосні технології.

Танкевич Сергій Євгенійович

канд.

асистент за сумісництвом

Інформаційна сумісність та взаємодія інтелектуальних електронних пристроїв у інтегрованих цифрових системах керування електроенергетичними об’єктами.

Прокопенко Ірина Дмитрівна

асистент за сумісництвом

Математичне моделювання в задачах проектування систем електропостачання.