Новини

Autumn Digital EU4Energy Week for Eastern Partnership (EaP) Universities

Ця онлайн-подія ґрунтується на Тижні цифрової енергетики EU4Energy для університетів Східного партнерства 2022 року, і цього року вона об’єднає студентів університетів Східного партнерства з досвідом роботи в галузі енергетики, права, навколишнього середовища, економіки та експертів з енергетики з держав-членів ЄС для обговорення різних аспектів Енергетичного ринку ЄС та принципів його регулювання. Провідною темою Digital Week 2023 є «перехід», що дозволяє охопити широкий спектр енергетичних питань.

Digital EU4Energy Week 2023 включатиме серію з 5 сесій на платформі Zoom. Це онлайн-подія, і щодня з понеділка 2 жовтня до п’ятниці 6 жовтня з 16:00 до 18:00 за центральноєвропейським часом студенти матимуть можливість послухати лекції та презентації експертів ЄС та поставити запитання. В останній день захід завершиться конкурсом, на якому всім студентам, які відвідують сесії, буде запропоновано пройти тестування з варіантами відповідей на основі матеріалів, розглянутих під час сесій. Переможець отримає можливість відвідати міжнародний захід.

Мова заходу – англійська.

Запрошуємо студентів до реєстрації, оскільки кількість учасників обмежена.

Register on the event website: https://www.eap-events.eu/eu4energy-week-eap-universities-2023

*Під час реєстрації на першій сторінці студенти повинні вибрати «інші учасники або спікери», а на наступній сторінці в розділі «Функція» вказати «студент».

Відкрита лекція на кафедрі ЕП

На кафедрі була проведена відкрита лекція член-кор. НАН України, професором, доктор технічних наук Баском Борисом Івановичом для студентів, викладачів та бажаючих у змішаному режимі. Анонс про захід: https://www.facebook.com/events/3245619609063964/?ref=newsfeed 

Тематика відкритої лекції присвячена енергетиці і пов’язаному з нею глобальному потеплінню. Розглядались питання підвищення глобальної температури у світі, світових викидів парникових газів на рівні галузей економіки, світового річного постачання первинної енергії за джерелами в індустріальний період людства, динаміки використання первинної енергії в залежності від населення планети та причини глобального потепління клімату Землі. 

Також розглядалось важливе поняття енергетичної ефективності первинного енергоресурсу EROEI. 

Основним предметом глобального моделювання і системного аналізу на фоні триваючого зростання населення, жорстких політичних та економічних протиріч між країнами, необхідності підвищення рівня життя значної частини населення планети, скорочення доступності ключових природних ресурсів повинно стати забезпечення плавного переходу від суспільства необмеженого споживання до суспільства раціонального споживання. Економне і дбайливе ставлення до Природи і її ресурсів має стати моральною домінантою суспільства.

Онлайн семінар «Проблеми сталого розвитку в контексті циркулярної економіки»

Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського системно працює над залученням представників роботодавців та фахівців-практиків до навчальних занять.

19 вересня 2023 р. 15:00-15:45 заплановане онлайн-включення директора Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Андрія Ворфоломеєва під час лекційного заняття з дисципліни «Основи інженерії та технології сталого розвитку» (викладач Юлія Чернецька), тема «Проблеми сталого розвитку в контексті циркулярної економіки». Заняття за розкладом для здобувачів магістерського рівня вищої освіти, що навчаються за освітньо-професійними програмами: «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології» (ГН-31мп), «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» (ГЕ-31мп), «Енергетичний менеджмент та інжиніринг теплоенергетичних систем» (ТЕ-31мп). Усі зацікавлені запрошуються за посиланням: https://meet.google.com/ejg-cvyp-mrf.

Круглий стіл "Когенерація для живлення критичної інфраструктури протягом наступного опалювального періоду".

Запрошуємо долучитися онлайн до круглого столу, де розповімо про особливості застосування когенерації малої та середньої потужності для живлення критичної інфраструктури протягом прийдешнього опалювального періоду в умовах війни. 

🗣 Серед спікерів та учасників події очікуємо представників Мінінфраструктури, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування, керівників теплопостачальних підприємств. 

Питання до обговорення: 

📌 Підготовка та основні положення проєктів нормативно-правових актів щодо приєднання об’єктів критичної інфраструктури до когенераційних установок для енергозабезпечення в умовах можливого переривання електропостачання з об’єднаної енергосистеми України. 

📌 Визначення вартості газу, що застосовується теплопостачальними підприємствами для виробництва електричної енергії для забезпечення власних потреб котелень в електроенергії. 

📌 Ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на когенераційних установках малої та середньої потужності. 

Дата і час: 13 вересня 2023 року, 11:00 – 14:00 

Де: онлайн, платформа Zoom. 

Програма круглого столу доступна за посиланням - https://drive.google.com/file/d/1EJuALZomdobq3HiUsJcP-OT4pxbO75SZ/view?usp=sharing

❗️ Участь онлайн можлива лише за умови попередньої реєстрації за посиланням - https://us02web.zoom.us/j/81453490554?pwd=Q1MwUnJpaitJNEtQekFMT2kxSlRWUT09.

НАБІР НА ДУАЛЬНУ ОСВІТУ ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БІЗНЕС»

Шановні студенти-магістранти 1 року навчання!

ТОВАРИСТВО з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БІЗНЕС»  ТОВ "Енергетичний бізнес" – пропонує 2 місця за програмою дуальної освіти.

З метою забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, ТОВ «Енергетичний бізнес» активно розвиває нові можливості в сфері енергозбереження, внаслідок чого, організувала власну балансуючу групу, куди було інтегровано генеруючі електростанції з альтернативних джерел енергії, когенераційні установки, акумулюючі установки та інших учасників ринку задля зниження ціни та оптимізації рівня небалансів для кінцевого споживача. 

Умови:

 • офіційне працевлаштування;

 • нормований робочий час;

 • цікава практична діяльність в галузі;

 • постійна підтримка з боку наставника та координатора.

Свою кандидатуру Ви можете подати за допомогою GOOGLE-форми: Дуальна освіта ТОВ "Енергетичний бізнес"

Термін подання заявок  - до 15.09.2023.

НАБІР НА ДУАЛЬНУ ОСВІТУ “ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ”

Шановні студенти-магістранти 1 року навчання!

 

Оператор системи розподілу - ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ” ДТЕК КРЕМ – пропонує 1 місце за програмою дуальної освіти.

Умови:

 • офіційне працевлаштування;

 • медичне страхування за рахунок підприємства;

 • спец. одяг, взуття тощо надається;

 • нормований робочий час;

 • постійна підтримка з боку наставника та координатора.

Свою кандидатуру Ви можете подати за допомогою GOOGLE-форми: Дуальна освіта ДТЕК КРЕМ.

         Термін подання заявок  - до 15.09.2023.

Онлайн-лекція для здобувачів кафедри електропостачання від заступника Голови Держенергонагляду Анатолія Замулко

Новий навчальний рік для здобувачів кафедри електропостачання почався цікавою онлайн-лекцію, що відбулася 4 вересня 2023 року. Лекцію провів Замулко Анатолій Ігорович, заступник голови Державної інспекції енергетичного нагляду України.
На цій лекції здобувачі дізналися про те, як функціонує Держенергонагляд, його історію, та важливу роль, яку він відіграє в забезпеченні енергетичної безпеки України. Анатолій Ігорович поділився інформацією щодо структури і головних завдань організації, розкрив перспективи її розвитку та розповів про доступні вакансії.


Лекція була інформативною та насиченою корисними деталями. Слухачі, серед яких були викладачі та студенти кафедри електропостачання, висловили свій великий інтерес і надзвичайну вдячність Анатолію Ігоровичу за захопливу подорож у світ енергетичної безпеки та можливість майбутнього працевлаштування в цій важливій галузі.

Онлайн-семінар UABIO Friday

Запрошуємо на онлайн-семінар UABIO Friday з досвідченим практиком, винахідником, Головою наглядової ради ТОВ «Волинь-Кальвіс» Анатолієм Понікарчуком, який вже у пʼятницю розповість про передове українське обладнання у секторі біоенергетики. 

• Дата: 11 серпня 2023 року 

• Час: 15:00-16:30 (за Києвом) 

• Робоча мова: українська 

• Платформа: Cisco Webex Варто зазначити, що онлайн-семінари UABIO Fridays відбуваються за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка України». 

Експерт — Анатолій Понікарчук — Голова наглядової ради ТОВ «Волинь-Кальвіс», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, голова Організації роботодавців м. Ковеля, а також Організації роботодавців підприємств машинобудівної та металообробної промисловості Волинської області. Для участі у події необхідно зареєструватися. 

Реєстрація за цим посиланням: https://forms.gle/ZJm8u4ekMwjTzYeQ7. Усі зареєстровані учасники отримають посилання для під’єднання до онлайн-семінару напередодні події.

Семінар: Заходи з підготовки до встановлення КГУ

Запрошуємо теплопостачальні підприємства з усієї України долучитися до вебінару на якому розкажемо про заходи щодо встановлення когенераційних установок. Досвідом поділяться міста Чернівці, Вінниця та Старокостянтинів. Подія для теплокомуненерго, що мають отримати когенераційні установки в рамках допомоги від USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) з метою забезпечення їх експлуатації під час опалювального періоду 2023-2024, але й інші теплопостачальні підприємства можуть відвідати вебінар. 

📌 Дата і час: 9 серпня з 10:00 до 12:30. 

📌 Де: онлайн, платформа Zoom. 

📝 Програма вебінару доступна за посиланням

❗️ Участь у події можлива за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Навчальний вебінар «Нові підходи та тенденції щодо запровадження енергоефективних технологій»

Навчальний вебінар «Нові підходи та тенденції щодо запровадження енергоефективних технологій» 

«26»  липня   2023, 10:00 – 14:00

       Проєкт технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (далі – проект FEER), який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії. Компонент проєкту «Професійні кваліфікації» спрямований на розвиток кваліфікаційних можливостей, орієнтованих на попит на ринку з акцентом на енергоефективність для працівників та молодих спеціалістів.

Організатори вебінару

 • Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

 • ГО «Міжнародна фундація розвитку»

 • Федерація роботодавців України

 • Спілка покрівельників Латвії

 

Мета вебінару:

Представлення енергоефективних технологій

Тривалість вебінару – до 4 годин

Формат проведення – онлайн ( платформа Microsoft Teams)

Учасники вебінару

 • Представники компаній, які впроваджують енергоефективні технології

 • Представники Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)

 • Представники закладів П(ПТ)О ДСЗ та МОН України

 • Представники Федерації роботодавців України

 • Представники ДСЗ

 • Представники компаній, підприємств, установ

 

Порядок денний вебінару

«26» липня 2022 

10:00-10:10

 

Вітальне слово

Андрій Ізовіта, керівник проєкту, ГО «Міжнародна фундація розвитку»

Армандс Лієде, президент Спілки покрівельників Латвії, член Ради Міжнародної Федерації покрівельників

10:10-13:35

 

Представлення нових енергоефективних підходів

Презентація систем кріплення фотоелектричних систем

інтегровані в дахи системи

 

• надземні системи

 

сприяти вирішенню

o Скатні дахи

o пласкі дахи, фасади

 

Мартін Крік,  лектор Федерального освітнього центру Німецької торгівлі дахами, Майєн (Bundesbildungszentrum des Deutschen Dachdeckerhandwerks, Майєн) . Керівник навчальної програми з сонячних панелей

 

13:35-13:50   

Обговорення. Відповіді на питання

13:50-14:00

 

Підведення підсумків

                        

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/RhaCJw6nrZfh4nPr9

Переходячи за посиланням та беручи участь у заході, Ви таким чином надаєте згоду на обробку Ваших персональних даних, а також на фото- та відео- зйомку під час заходу.

ЗАПИС КОНСУЛЬТАЦІЙ ДО ФАХОВИХ ІСПИТІВ В МАГІСТРАТУРУ

Сьогодні, було проведено консультації до фахових іспитів у магістратуру. Усім, хто не мав можливості відвідати, - можна ознайомитися у запитсі за посиланням:

- ОПП "Системи забезпечення споживачів електричною енергією"

- ОПП "Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології"

КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРОВЕДЕННЯ ФАХОВОГО ІСПИТУ (вступ у магістратуру на бюджет)

21.07.2023 (п’ятниця) відбудуться консультації до фахових іспитів для вступу в магістратуру в дистанційному режимі. 

Нижче наведені посилання для підключення:

Освітньо-професійна програма

Дата, час і посилання

Системи забезпечення споживачів електричною енергією (денна, заочна форма)

21.07.2023, 10.00, 

https://us02web.zoom.us/j/381342 3582?pwd=QnNPbW9QN095bXF GS1ZPdjRWZ3BIdz09  

Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології (денна форма)

21.07.2023, 12.00, 

https://us04web.zoom.us/j/457996 7604?pwd=aWt0Und3NFBTcUww NjNqM0FuMldkUT09  

 

Освітньо-наукова програма

Дата, час і посилання

Енергетичний менеджмент, електропостачання та інжиніринг електротехнічних комплексів (денна форма)

21.07.2023, 14.00

https://us02web.zoom.us/j/280576 5689?pwd=KzR5d0RTRzduajUw RVU1ZjdLK0VjUT09 

 

Мобільний застосунок для спеціалістів у сфері енергоефективності E-PROFI

Представляємо вам мобільний застосунок для спеціалістів у сфері енергоефективності E-PROFI 📲

В ньому ви зможете найти актуальні вакансії та можливості навчання, а також розмістити власне резюме. E-PROFI вже можна завантажити на платформі Android.

Застосунок розроблено ГО Міжнародна Фундація Розвитку в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», який реалізує GIZ за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.

За словами співзасновника Фундації Andrii Izovita: «Новий застосунок буде зручним та ефективним, а також дозволить поєднати інформацію, яка раніше розміщувалася в різних джерелах».  

Наразі E-PROFI проходить тестовий період, Фундація планує вдосконалювати застосунок, орієнтуючись  на відгуки користувачів та актуальні тренди щодо енергоефективності і енергозбереження.