Вебінар «Стан впровадження систем енергетичного менеджменту в промисловості»

9 грудня 2022 року за ініціативи Європейсько-Українського Енергетичного Агентства (ЄУЕА) відбувався вебінар «Стан впровадження систем енергетичного менеджменту в промисловості», на який були запрошені викладачі та студенти кафедри електропостачання НН ІЕЕ. Під час вебінару учасники разом з представником Держенергоефективності обговорили стан та переваги системи енергоменеджменту для промисловості України; ЄУЕА презентувало дослідження в рамках проекту UNIDO “Cерія опитувань: Посилення енергетичної безпеки промисловості та підготовка до заходів її “зеленого” відновлення”.

На вебінарі виступили два випускники нашої кафедри за освітньою програмою «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології». Павло Пертко, експерт з енергоефективності UNIDO, в ході обговорення окреслив процес впровадження системи енергетичного менеджменту на підприємстві та її цикли. Богдан Дейко, начальник відділу енергетичного менеджменту “СІЛЬПО-ФУД”, поділився досвідом впровадження систем енергетичного менеджменту на підприємстві.

Валентина Гуч-Денисенко, експерт з енергоефективності ЄУЕА та членкиня проєктної групи освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня підготовки «Енергетичний менеджмент та енергоефективні технології», презентувала результати дослідження в рамках проекту UNIDO “Cерія опитувань: Посилення енергетичної безпеки промисловості та підготовка до заходів її “зеленого” відновлення”, що проведено на основі опитування підприємств щодо їх стану, впливу повномасштабної війни на їх діяльність та процесу впровадження СЕнМ на підприємствах. В опитуванні взяли участь 32 підприємства різних галузей. За результатами опитування станом на кінець літа 2022, 13% з опитуваних підприємств впровадили систему енергоменеджменту. Згідно з дослідженнями: 41% підприємств планує впроваджувати системи енергетичного менеджменту, а 28% з опитуваних підприємств – не зацікавлені у впроваджені систем енергетичного менеджменту, що говорить про те, що підприємства не розуміють переваги впровадження.

Хочемо подякувати Європейсько-Українському Енергетичному Агентству за надану можливість прийняти участь у цікавому заході!

Запис вебінару можна передивитися за посиланням: https://www.facebook.com/EUEA.UA/videos/1559145567885261