Енергогенерація та накопичення енергії

Електроенергія вже давно і заслужено вважається «кров'ю економіки», а зі зростанням кількості приладів, які нас оточують, наша залежність від цієї галузі буде збільшуватися. Одним із символів нового екологічного суспільства стане атомна енергетика, здатна забезпечити стабільні ціни на електрику та мінімальний вплив на навколишнє середовище: викид парникових газів і канцерогенних речовин, характерний побічний ефект вугільних і мазутних станцій все ще становлять значну частку «традиційної» енергетики. Атомних електростанцій у світі стане більше, а рівень їх безпеки буде істотно вищим. Крім того, будуть використовуватися нові технології, що дадуть змогу зменшити кількість радіоактивних відходів. При цьому буде активно розвиватися приватна альтернативна енергетика: мікровітрогенератори, сонячні батареї тощо.

За оцінками Європейської комісії, до 2020 року в країнах Євросоюзу в індустрії відновлюваної енергетики буде створено 2,8 мільйона робочих місць. Вже зараз 28% всієї електрики в Данії виробляється за допомогою вітряків, а 7% електрики в Німеччині забезпечують сонячні батареї. У подальшому це призведе до того, що люди повсюдно стануть виробляти енергію приватно, а отримана ними «зайва» енергія буде перерозподілятися і продаватися (див. далі розділ «Енергомережі і управління енергоспоживанням»). Технології виробництва, передачі та зберігання енергії з часом стануть автоматизованими і практично не вимагатимуть втручання людини. Крім того, відбудеться зміна моделі постачання переносних пристроїв, які складають частину нашого повсякденного життя – значна частина енергії буде передаватися від нашого тіла за допомогою ушитих в одяг та взуття енергогенераторів.

 

 

Менеджер з модернізації

систем енергогенерації

 

 

 

 

 

Розробник систем
макрогенерації

 

 

 

 

Метеоенергетик 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проектант систем рекуперації

 

 

 

 

 

Спеціаліст з локальних 

систем енергопостачання

 

 

 

 

 

Дизайнер переносних 

енергопристроїв

 

 

 

Проектувальник 

енергонакопичувачів

 

 

 

 

 

 

 

ЯКІ «ТОЧКИ ПРОРИВУ» У ГЕНЕРАЦІЇ ЕНЕРГІЇ НА НАЙБЛИЖЧІ 20 РОКІВ?

  • Когенерація – утилізація енергії в декількох точках виходу протягом одного технологічного процесу.
  • Нові способи генерувати енергію. Можна буде заряджати гаджети через тепло тіла або енергію руху (вже зараз існує велосипедна зарядка для смартфонів), збирати сонячну енергію з поверхні міських будівель, рекуперувати енергію (використовувати теплову енергію відпрацьованого повітря, води і руху) і отримувати її за допомогою біопалива. Можливі й більш екзотичні варіанти – компанія Nokia спільно з Кембриджським дослідницьким центром вже почала розробляти «вічну» батарею для смартфона, яка буде живитися від електромагнітних хвиль.
  • Накопичувачі енергії: високоємні накопичувачі для «розумних мереж» і переносні високоємні акумулятори у кінцевого користувача.
  • Реактор на швидких нейтронах (менше відходів і вдосконалена технологія їх переробки).
  • Технології торієвого циклу (торій – широко поширений елемент, на відміну від урану, при його використанні не виділяються відходи, які потрібно зберігати тривалий час).
  • Термоядерний синтез.

ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ МАЙБУТНЬОГО

  • Модернізація систем електрогенерації
  • Проектування систем накопичення енергії
  • Створення та впровадження систем мікро- (для конкретного користувача) та локальної (для домогосподарств або невеликих компаній) генерації
  • Розробка дизайну систем мікро- та локальної генерації
  • Оптимізація режимів роботи систем генерації енергії