Кадрове забезпечення енергетики України: інвестиції в майбутнє

20 червня Глобальний договір ООН в Україні в рамках Української енергетичної ініціативи провів презентацію результатів дослідження "Кадрове забезпечення енергетики України: інвестиції в майбутнє", на яку були запрошені викладачі кафедри електропостачання НН ІЕЕ.

Ситуація з кадровим забезпечення енергетичного сектору носить кризовий характер. З одного боку, кадрове забезпечення усіх без вийнятку галузей економіки теж кульгає, але без надійного енергозабезпечення, про розбудову останніх можна і не мріяти.

Серед результатів: 
- 97% компаній відзначають "кризу спеціалістів" в енергетичному секторі; 
- лише 10% респондентів оцінюють рівень підготовки фахівців як високий; 
- 29% респондетів вказують на брак гнучкості закладів освіти, хоча й відмічають низький рівень готовності бізнесу нести фінансові та організаційні витрати на підготовку майбутніх працівників.

Сам захід називався "Освіта та бізнес в енергетиці: шукаємо рішення кадрових проблем разом!" І на ньому дійсно шукали, та навіть дещо знайшли завдяки воркшопу від Сергій Сильченко. Представники енергетичних компаній та закладів освіти окреслили зони співпраці та залученості в процеси популяризації професії серед абітурієнтів, процесу навчання  та працевлаштування.

До обговорення долучились як очільники міністерств та відомств, провідні заклади освіти та ключові роботодавці галузі, так і учасники Української енергетичної ініціативи: НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського, KNESS, Група ДТЕК, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

Ця зустріч стала важливим кроком до посилення співпраці між бізнесом та освітою. Ми впевнені, що спільними зусиллями зможемо подолати наявні виклики та забезпечити енергетичну галузь України кваліфікованими кадрами, котрі в свою чергу забезпечать стабільне енергопостачання усіх секторів економіки.

Теґи