Форсайт

Форсайт – підзорна труба в майбутнє?

Форсайт (від англ. Foresight – погляд у майбутнє, передбачення) – це соціальна технологія, яка була створена за кордоном  понад 30 років тому і активно використовується у сфері бізнесу та державного управління. Ця технологія дає можливість учасникам спільно створити прогноз розвитку галузі, регіону або країни і на основі цього прогнозу домовитися про дії по досягненню бажаного майбутнього.

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРСАЙТА:

  • Майбутнє залежить від докладання зусиль: його можна створити
  • Майбутнє варіативне: воно не витікає з минулого, а залежить від рішень учасників і зацікавлених сторін
  • Є сфери, відносно яких можна будувати прогнози, але в цілому майбутнє не можна передбачити достовірно. Можна підготуватися до такого майбутнього, яке ми хочемо бачити, або самим підготувати його

Саме виходячи з цих принципів,  Атлас нових професій показує майбутнє, яке планують спільно створювати провідні компанії галузей відповідно до своїх планами розвитку – освоєння нових ринків, випуск нових продуктів, застосування нових технологій тощо.

 Атлас є одним з елементів підготовки до бажаного майбутнього, оскільки ці плани розвитку зможуть бути реалізовані тільки у тому випадку, якщо з'являться спеціалісти, здатні їх втілити.

ГОРИЗОНТ ВИНИКНЕННЯ :

  • До 2020 року – професії які матимуть попит завтра. У розвинених країнах багато професій виникло вже сьогодні (наприклад енергоаудитор). Це професії, які матимуть попит в Україні в найближче десятиліття.
  • Після 2020 року – професії, які будуть потрібні післязавтра та за сприятливого технологічному розвитку нашої країни і всього світу. Ці професії сьогодні можуть здаватися фантастичними, хоча перші кроки у вирішенні професійних завдань такого роду (наприклад завдання кіберпротезистів) вже зроблені. Це професії, які є новими не тільки для України, але і для інших країн.