Підвищення енергоефективності – місцевий вимір

Наприкінці жовтня 2016 в приміщенні Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації відбулася нарада щодо розгляду питання ресурсо- та енергоефективності в Солом’янському районі. Мета наради скорочення споживання енергоносіїв об’єктами нерухомого майна всіх форм власності Солом’янського району міста Києва, за участю фахівців Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Розпочав нараду начальник управління ЖКГ Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації Сидорчук А.Ю., окресливши актуальність для Соломянської РДА питання підвищення рівня енергоефективності та раціонального використання енергетичних ресурсів. Він визначив мету наради, яка спрямована на співробітництво Соломянської РДА з Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту у сферах ресурсо- і енергоефективності, енергозбереження та енергетичного менеджменту з метою скорочення споживання та підвищення енергоефективності використання енергоносіїв об’єктами нерухомого майна, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, та передані до сфери управляння Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Денисюк С.П. проінформував присутніх про досвід та наукові досягнення співробітників і студентів інституту у сфері енергозбереження та отримані практичні результати роботи щодо проведення енергоаудиту на восьми пілотних об’єктах в Солом’янському районі в 2015-2016 навчальному році.

Свої пропозиції щодо співпраці з Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» було надано: у житловій сфері комунальної власності, головним інженером КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом'янського району м. Києва" Смаровоз І.О., від промислових підприємств, голова правління ВАТ «Меридіан»  Проценко В.О.. Також в обговоренні питань наради взяли участь представники від закладів та установ соціальної сфери, управлінь освіти, культури та охорони здоров’я.

Результатом обговорень стало підписання угоди між Управлінням житлово-комунального господарства Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації та Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту, щодо спільної реалізації енергоефективних проектів та сприяти підвищенню кваліфікації фахівців та набуття студентами практичних навичок з впровадження на розроблення заходів з енергозбереження на промислових об’єктах та об’єктах нерухомого майна всіх форм власності Солом’янського району міста Києва. На сьогодні вже визначено близько 30 об’єктів на яких буде проведено першочерговий енергетичний аудит.

Слід відмітити, що в межах даної співпраці студенти під керівництвом викладачів кафедри електропостачання отримають можливість використовувати свої знання в сфері енергозбереження на дійсних об’єктах, що розташовані на території Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації під час виконання курсових робіт та дипломних проектів.

 

Веремійчук Юрій, старший викладач

кафедри електропостачання