Здобувачі вищої освіти НН ІЕЕ долучилися до програми Спільного українсько-німецького центру машинобудування

У червні 2022 року, з метою розширення науково-освітньої співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського з Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Геріке, до програми Спільного українсько-німецького центру машинобудування було включено здобувачів вищої освіти Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ).

Дана програма передбачає, що студенти НН ІЕЕ паралельно із основною бакалаврською програмою навчання за спеціальністю «141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» активно вивчають німецьку мову для отримання сертифікату TestDAF або DSH із середнім балом не нижче 4,0. Після другого курсу навчання учасники програми можуть на конкурсній основі отримати стипендію для проходження мовної практики в Німеччині. Для учасників програми третього та четвертого курсу Спільний українсько-німецький центр машинобудування щороку організовує конференцію, на якій студенти представляють свої наукові дослідження німецькою мовою, обговорюють доповіді, проходять співбесіду з представниками німецької сторони. За результатами цього заходу студенти третього курсу можуть отримати стипендію для виробничої практики в Німеччині, а студенти четвертого курсу – рекомендацію до вступу на магістерську програму подвійного диплому з Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Геріке.

Першим учасником програми від НН ІЕЕ став студент кафедри електропостачання Георгій КАЗЬМІРУК, який отримав можливість пройти виробничу практику в Німеччині влітку 2022-го року.

Через обмеження, пов’язані з дією правового режиму воєнного стану в Україні, практика Георгія КАЗЬМІРУКА була організована в дистанційному режимі. Студент прослухав лекції німецьких викладачів, детальніше ознайомився із тематикою науково-дослідних робіт кафедри електричних мереж та відновлюваної енергетики Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке, разом із науковим керівником у КПІ ім. Ігоря Сікорського, професором кафедри електропостачання Сергієм ДЕНИСЮКОМ, обрав напрямок для власного дослідження. А вже у травні поточного року успішно представив доповідь німецькою мовою на студентській науковій конференції Спільного українсько-німецького центру машинобудування на тему «Оптимізація енергетичних процесів у мікромережі із змінним у часі навантаженням у системі «два генератори одне навантаження». За результатами цієї наукової доповіді, співбесіди та підсумкового тестування рівня мовної підготовки Георгій КАЗЬМІРУК отримав стипендію на навчання в Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке на магістерському рівні вищої освіти. Попереду ще захист диплому бакалавра в КПІ ім. Ігоря Сікорського та вступ до магістратури НН ІЕЕ для подальшого навчання за програмою подвійного диплому, проте найскладніші етапи випробувань подолано.

У поточному навчальному році почали навчання за програмою Спільного українсько-німецького центру машинобудування ще двоє першокурсників кафедри електропостачання НН ІЕЕ – Вадим СЛИВКА та Владислав СИТОР. Обоє схвально відгукуються про навчання, хоч і зазначають, що буває непросто. У розкладі занять хлопців по 8-10 годин на тиждень відведено для вивчення німецької мови. Звичайно, це досить серйозне навантаження, проте для опанування мови «з нуля» необхідно докласти зусиль. Системна робота під керівництвом досвідчених викладачів Спільного українсько-німецького центру машинобудування протягом чотирьох років обов’язково дасть позитивні результати.

Для відбудови енергетики України на засадах сталого розвитку та повноцінної євроінтеграції потрібні фахівці, здатні працювати на міжнародному рівні. НН ІЕЕ впродовж багатьох років працює задля інтернаціоналізації освітніх програм, заохочуючи студентів до участі в програмах академічної мобільності. Магістерські програми подвійного диплому дозволяють студентам НН ІЕЕ не лише здобувати досвід навчання за спеціальністю в Європейських університетах, а й отримати документи про освіту від обох задіяних у програмі закладів вищої освіти.

Пишаємося нашими студентами, які готові працювати над собою, здобувати фахові знання та вміння, гідно представляти Україну на міжнародному рівні.

Заступник директора НН ІЕЕ з міжнародного співробітництва,

Юлія ЧЕРНЕЦЬКА