ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ФОРМАТУ ПРЯМОЇ ВЗАЄМОДІЇ «ІЕЕ КПІ ім. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО» – «ВАРШАВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ» У СФЕРІ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ РИНКІВ ЕНЕРГІЇ

У рамках співпраці за освітніми та науковими напрямами у форматі прямої взаємодії між ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавським політехнічним університетом у квітні - травні 2019 року проф. Конрада Свирскі з Варшавського політехнічного університету прочитав на кафедрі електропостачання ІЕЕ цикл з трьох гостьових лекцій на тему "Новий європейський ринок електроенергії – досвід для України".

Цільовою групою слухачів гостьових лекцій були магістри науковці та магістри професіонали першого року навчання груп ОН-81мн, ОН-81мп, ОЕ-81мн, ОЕ-81мп із кафедри електропостачання та груп ОТ-81мн, ОТ-81мп із кафедри теплотехніки та енергозбереження. Всі три лекцію було проведено в аудиторії 310 корпусу 22 за адресою Київ, вул. Борщагівська, буд. 115.

Питання першої лекції проф. Конрада Свирскі за темою «Європейська концепція зміни ринку електроенергії на тлі загальних технологічних змін в енергетичному секторі» (прочитана 16 квітня 2019року):

1. Нові можливості виробництва електроенергії (відновлювані джерела енергії, розподілена генерація).
  2. Європейська концепція змін в енергетичному секторі (система торгівлі викидами, енергетична революція).
  3. Лібералізований ринок електроенергії: оптовий і роздрібний ринок – загальна структура та організація.
  4. Як виглядає європейський ринок сьогодні (порівняння з Україною).

Питання другої лекції проф. Конрада Свирскі за темою «Нова модель ринку електроенергії – приклади» (прочитана 15 травня 2019 року):

1. Оптовий ринок – двосторонні контракти, енергетична біржа, платформи для проведення аукціонів, балансуючий ринок.
  2. Роль оператора системи передачі даних та моделі функціонування ринку.
  3. Що являє собою торгівля електроенергією. Як продається та скільки коштує електроенергія в Європі.
  4. Теорія і практика проведення перемовин щодо укладання двосторонніх договорів. (Моделювання роботи торговців у студентських групах.)

Питання третьої лекції проф. Конрада Свирскі «Оптова торгівля – роль європейських енергетичних бірж» (прочитана 15 травня 2019 року):

1. Як працює енергетична біржа – спотові та форвардні операції.
  2. Європейські енергетичні біржі. Поєднання ринків. Приклади зв'язку європейських ринків.
  3. Концепція конкурентного роздрібного ринку – проблеми ринку, отримання вигоди споживачами, тарифи.
  4. Теорія і практика торгівлі на спотовому ринку. (Моделювання роботи торговців у студентських групах.)

Проведення проф. Конрадом Свирскі циклу з трьох гостьових лекцій було спрямоване на інтернаціоналізацію вищої освіти в ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та вдосконалення освітніх навчальних дисциплін кафедри електропостачання ІЕЕ відповідно до вимог європейської освіти, що втілюється у Варшавському політехнічному університеті.

До формату прямої взаємодії з боку кафедри електропостачання ІЕЕ залучені наступні дисципліни: Ринок енергії; Інтегроване ресурсне планування в енергетиці; Управлінська економіка в енергетиці; Економічне регулювання в енергетиці,– які викладають доценти кафедри електропостачання ІЕЕ канд. техн. наук Мирослав Стрелков та канд. фіз.-мат. наук Галина Стрелкова.