Випускники кафедри електропостачання допомагають в підготовці фахівців – електроенергетиків в НН ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського

Цього четверга, 09.11.2023, за розкладом о 10:25 відбулася відкрита лекція доцента кафедри електропостачання Олега Вікторовича КОЦАРА з дисципліни «Інформаційні технології в системах електропостачання» за темою 10: «Smart Metering Systems: розгортання та застосування».

На лекцію було запрошено начальника відділу енергетичних систем ТОВ «МГС», випускника кафедри електропостачання Дмитра СЕРДЮКА, який поділився зі студентами групи ГЕ-31мп досвідом проєктування, розгортання та застосування Smart Metering Systems в Україні та країнах Європейського Союзу у співпраці з європейськими і китайськими партнерами, зокрема, у Німеччині, Фінляндії, Австрії, Швеції, Нідерландах, Словенії і балканських країнах, Саудівській Аравії, Кіпрі, Єгипті.

Докладніше було представлено пілотні проєкти smart-обліку в Україні, зокрема, в Київському та Харківському регіонах, співпраця з ДТЕК, Vodafone Україна, Lifecell, WOG та електропостачальниками. Серед іншого, Дмитро Валерійович детально обговорив зі студентами проблеми інсталяції smart-лічильників в точках вимірювання, налагодження smart-систем обліку на базі PLC-технологій, забезпечення взаємосумісності та кібербезпеки Smart Metering Systems.

Ще під час навчання Дмитро СЕРДЮК активно цікавився передовими технологіями обліку електричної енергії і є співукладачем методичних вказівок до виконання лабораторних робіт з дисципліни: «Системи вимірювання, обліку та керування енерговикористанням» для студентів спеціальностей «Електротехнічні системи електроспоживання» та «Енергетичний менеджмент». Студентом магістратури Дмитро успішно пройшов співбесіду і був прийнятий на посаду старшого спеціаліста в ТОВ «ІСКРАСІ» – дочірнього підприємства всесвітньо відомої компанії ISKRAEMECO (Словенія), найкращим чином підтвердивши знання і компетенції випускника Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ». Після набуття у 2012 році на кафедрі електропостачання НТУУ «КПІ» ступеня магістра за спеціальністю «Електротехнічні системи електроспоживання» працював інженером відділу енергетичних систем ТОВ «Моніс Глобал Сервіс» і сьогодні працює на позиції начальника відділу енергетичних систем ТОВ «МГС».

Після завершення навчання Дмитро СЕРДЮК продовжив приймати активну участь у підготовці бакалаврів та магістрів кафедри електропостачання КПІ ім. Ігоря Сікорського, надавав матеріали щодо технічних рішень компанії ISKRAEMECO для навчального процесу, неодноразово виступав з гостьовими лекціями, приймав участь у проведенні практичних занять з дисциплін «Основи метрології та електричних вимірювань» (бакалаври), «Інформаційні технології в системах електропостачання» (магістри). У 2023 році Дмитро СЕРДЮК, як випускник кафедри електропостачання, прийняв активну участь в акредитації освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Системи забезпечення споживачів електричної енергії» кафедри електропостачання КПІ ім. Ігоря Сікорського.

З початком російської агресії Дмитро СЕРДЮК без вагань пішов добровольцем на фронт і з березня 2022 року по січень 2023 року в лавах 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади боронив Україну, захищаючи її від загарбників на найгарячіших напрямах – Гуляйполе, Новомихайлівка, Курдюмівка, Соледар, приймав участь в операції з визволення Херсону.

Ми щиро вдячні Дмитру Валерійовичу СЕРДЮКУ за його внесок у виховання фахівців – електроенергетиків на кафедрі електропостачання КПІ ім. Ігоря Сікорського!