Публічний захист курсових проектів студентів ІЕЕ в Солом’янській РДА

28 жовтня 2016 року Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського і Управлінням житлово-комунального господарства Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації уклали угоду про енергоменеджменту спільну реалізацію енергоефективних проектів і набуття студентами практичних навичок з розроблення та впровадження заходів з енергозбереження об'єктах Солом'янського району.

Завдяки цій угоді у студентів з’явилась можливість виконувати реальні курсові проекти з енергетичного аудиту реальних об’єктів: проводити необхідні вимірювання, працювати з реальними даними та запропонувати заходи з енергозбереження, які в подальшому буде доцільно впровадити на об’єкті для досягнення економії коштів за рахунок скорочення споживання енергетичних ресурсів.

В цьому навчальному році студенти ІЕЕ під керівництвом асистента ІЕЕ В. І. Василенко виконали енергетичний аудити 33-х об’єктів Солом’янського району. На кожному об’єкті було проведено тепловізійну зйомку, досліджено ефективність використання енергетичних систем об'єктом, запропоновано заходи щодо енергозбереження, звіти з енергетичного аудиту будуть передані представникам цих закладів. В результаті за розрахунками студентів по 33-х об’єктам сумарна економія коштів може скласти приблизно 16 млн. грн на рік.

16 травня 2018 року у Солом’янській РДА відбувся публічний захист кращих курсових проектів з енергетичного аудиту закладів Солом’янського району.

У публічному захисті взяли участь наступні студенти: В.М. Лях і Д.Е. Чубенко виконали енергетичний аудит спеціалізованої школи №43, В.Д. Голуб і К.І. Мельнікова – енергетичний аудит житлового будинку за адресою вул. Патріарха Скрипника 40-А. Є.С. П’ятигорець і Г.О. Федорусь провели енергетичне обстеження дошкільного навчального закладу №712, М.C. Добровольський, Г.О. Гетманчук – обстеження школи №159. Об’єктом енергетичного аудиту, який провели  А.М.Максименко і В.В.Бубнов було підприємство «Меридіан» та завершили виступ.

Усі студенти, що брали участь у публічному захисті, показали високий рівень підготовки і глибокі знання матеріалу, довели, що вони спроможні комплексно вирішувати поставлені перед ними задачі. Вони гідно представили наш університет і заклали міцний фундамент для подальшої співпраці. Керівники закладів освіти та голови ОСББ висловили свою подяку студентам та побажання в подальшій співпраці.

Всього за два роки співпраці було проведено енергетичні аудити на 60-ти об’єктах Солом’янського району. Завдяки рекомендаціям студентів КПІ ім. І. Сікорського у бюджеті району з’явилась стаття витрат на впровадження енергозберігаючих заходів та впроваджено деякі заходи, запропоновані нашими студентами, а саме заходи по модернізації системи освітлення, промивка трубопроводів та радіаторів системи опалення, утеплення фасадів будівлі, та інші.

В. І.Василенко, асистент ІЕЕ