ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА

У КПІ ім. Ігоря Сікорського на базі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту з 23 по 26 квітня 2018 року за наказом Міністерства освіти і науки України проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (спеціалізація «Енергетичний менеджмент та енергоефективність») та спеціальності 144 Теплоенергетика (спеціалізація «Енергетичний менеджмент та інжиніринг») 2017/2018 н.р. В Олімпіаді прийняло участь тринадцять провідних вищих навчальних закладів України. Кількість студентів і викладачів, які приймали участь в Олімпіаді складала 60 осіб. За три дні Олімпіади учасники провели основний тур змагання; відвідали лабораторії кафедри електропостачання та кафедри теплотехніки та енергозбереження; журі визначило переможців Олімпіади в особистому та колективному заліках; оргкомітет підвів підсумки та нагородив учасників грамотами та дипломами, вручив подарунки від спонсорів.

Проведення Олімпіади на сучасному етапі розвитку енергетики має особливе значення тому, що пропагує ідеї енергозбереження, ощадливого використання природних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлюваних джерел енергії.

Білет Олімпіади складався з двох теоретичних питань і трьох задач, які пов’язані з проблемами електротехніки, теплоенергетики й енергетичного менеджменту. Перевірка конкурсних робіт студентів-учасників Олімпіади проводилася журі, яке складалося з представників викладачів усіх тринадцяти вищих навчальних закладів України, яке виявило достатньо високий рівень підготовки студентів, їх вміння вирішувати задачі в галузі енергозбереження, електротехніки та теплоенергетики, теплопостачання й електроспоживання.

Переможцями Олімпіади в особистому заліку стали:

-          за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка: Терещенко Артем Михайлович, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (перше місце); Кампос Ілля Асканійович, Одеський національний політехнічний університет (друге місце); Добровольський Михайло Сергійович, КПІ ім. Ігоря Сікорського (третє місце);

-          за спеціальністю 144 Теплоенергетика: Сердечний Павло Юрійович, КПІ ім. Ігоря Сікорського (перше місце); Боряк Віта Іванівна, Сумський державний університет (друге місце); Шляхов Марк Валентинович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (третє місце).

У командному заліку перше місце здобула команда КПІ ім. Ігоря Сікорського, друге місце – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», третє місце – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Оргкомітет Олімпіади висловлює подяку керівництву та провідним викладачам університетів, які підготували обдаровану студентську молодь, що здатна вирішувати складні питання та у подальшому стане впроваджувати ідеї енергозбереження й енергоменеджменту в життя.

Особлива подяка спонсорам Олімпіади: компаніям HERZ, Viessmann Україна, WILO Україна, Bosch Україна, Пром Газ Сервіс, E.NEXT Україна, які підготували чудові подарунки студентам і викладачам ВНЗ, без участі яких неможливо було провести нагородження й урочисте закриття Олімпіади.

На закритті Олімпіади виступили представники компаній, які теплими словами поздоровили студентів і викладачів, відмітивши, що проведення Олімпіади сприяє підвищенню підготовки фахівців із енергоменеджменту, стимулює молодь до творчої праці.

Також учасників Олімпіади поздоровили: завідувач кафедри електропостачання КПІ ім. Ігоря Сікорського Попов Володимир Андрійович та завідувач кафедри електричних станцій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Лазуренко Олександр Павлович.

Оргкомітет Олімпіади також висловлює подяку співробітникам кафедр електропостачання (ЕП) та теплотехніки та енергозбереження (ТЕ), які внесли вагомий вклад в організацію та проведення Олімпіади, а саме: завідувачу кафедри ЕП Попову В.А., доценту кафедри ЕП Бориченко О.В., старшому викладачу кафедри ЕП Ярмолюк О.С., завідувачу кафедри ТЕ Дешку В.І., доценту кафедри ТЕ Виноградову-Салтикову В.О., асистенту кафедри ТЕ Буяк Н.А.

ст. викл. ІЕЕ Ярмолюк О.С.